همشهری آنلاین: وزیر امور خارجه فرانسه اعلام کرد، در ماه ژانویه برای شرکت در نشست مشترک اقتصادی ایران و فرانسه به تهران سفر خواهد کرد.

ژان ماک ایرو

به گزارش ایسنا، ژان ماک ایرو پس از دیداری نیم ساعته با مجید تخت روانچی، معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه که برای شرکت در دومین دور گفت‌وگوهای سیاسی ایران و فرانسه به پاریس سفر کرده است، اعلام کرد: این ملاقات،‌ ملاقاتی واجب و ضروری بود و من در ماه ژانویه(۲۰۱۷) برای شرکت در نشست اقتصادی ایران و فرانسه به تهران سفر خواهم کرد.

وی با اشاره به اهمیت توافق برجام گفت: امیدواریم همه تحریم‌ها علیه ایران برداشته شود و برای ما گسترش روابط دوجانبه با تهران به خصوص در عرصه ی اقتصادی بسیار مهم است.

روز گذشته در چارچوب یادداشت تفاهم امضا شده در سفر رئیس جمهور کشورمان به فرانسه در بهمن سال گذشته، دومین نشست گفت‌وگوهای سیاسی ایران و فرانسه در پاریس برگزار شد.

در این نشست که به ریاست مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکا وزارت امور خارجه و همتای فرانسوی‌اش «کریستیان مسه» دبیر کل وزارت امور خارجه فرانسه برگزار شد، دو طرف بر اساس سند نقشه راه توسعه روابط دو کشور که در سفر روحانی به پاریس به امضا رسید، پیشرفت‌های انجام شده در همکاری میان موسسات و وزارتخانه‌های دو کشور را مورد بررسی قرار دادند.

دو طرف توافق کردند دور بعدی گفت‌وگوهای سیاسی در سال ۱۳۹۶ ( ۲۰۱۷ ) در تهران برگزار شود.

کد خبر 353095

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اروپا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha