همشهری آنلاین: سایت فدراسیون جهانی تکواندو با انتشار گزارشی از عملکرد مبینا نژادکته‌سری، نماینده وزن ۴۲ کیلوگرم ایران در مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان، از او به عنوان «ماشین مبارزه شکست ناپذیر» تکواندوی جهان نام برده است.

مینا مبینی‌نژاد

به گزارش ایسنا، سایت فدراسیون جهانی تکواندو در گزارشی با عنوان" ستاره های فردا" درباره مبارزات تماشایی مبینا نژاد، نوجوان ایران نوشت: کسی هنوز نمی‌داند این یک رکورد است یا نه ولی همه درباره عملکرد باورنکردنی مبینا نژادکته‌سری در روز اول مسابقات قهرمانی جهان در برنابی کانادا صحبت می‌کنند. این ورزشکار موفق شد از حریفان خود ۷۳ امتیاز بگیرد بدون اینکه حتی ۱ امتیاز واگذار کند.

مسئولان فدراسیون جهانی می‌گویند احتمالا این ورزشکار ۱۵ ساله گیلانی نخستین ورزشکاری است که این رکورد را به نام خود ثبت کرده است.

در ادامه فدراسیون جهانی در توصیف "مبینا نژادکته‌سری" می‌نویسد: مبینا یک ماشین مبارزه شکست ناپذیر با جثه‌ای کوچک است. او باور دارد موفقیت در تکواندو به فکر و تکنیک بستگی دارد نه به قد. تکواندو را از ۴ سالگی شروع کرده و پس از کسب مدال طلا در مسابقات قهرمانی نونهالان جهان و قهرمانی آسیای نونهالان موفق به کسب مدال طلای نوجوانان جهان شده است.

تخصص او در ضربه دولیو است و به راحتی با هر دو پایش کار می‌کند و برای دفاع از کف استفاده می‌کند. مبینا درباره سیستم دفاعیش توضیح بیشتری نمی‌دهد و می‌گوید این یک راز است. وی بر این باور است که وجود ضربات کف پا موجب شده اکثر تکواندوکاران از تکنیک‌های زیبا استفاده نکنند.

سرمربی تیم، فاطمه صفرپور دلیل موفقیت مبینا را هوش سرشار، چابکی، انعطاف پذیری و حملات انفجاری او دانسته و دلیل دیگر موفقیت مبینا را تصویرسازی مبارزاتش قبل از ورود به زمین می داند.
صفرپور معتقد است این دختر نوجوان توانسته تعادل خوبی بین درس و ورزش برقرار کند و بعد از اتمام اردو با مطالعه فشرده و معلم خصوصی درس های عقب افتاده اش را جبران می کند.

سایت فدراسیون جهانی در ادامه می‌نویسد: مبینا تکواندو را به عنوان رشته مورد علاقه خود انتخاب کرده و با توجه به حمایت خانواده‌اش می‌خواهد همچنان با این رشته افتخار آفرینی کند.

مبینا، از مربی گیلانی‌اش ندا رستاد هم تشکر کرد و در ادامه گفت: کیمیا علیزاده الگوی ورزشی من است. کیمیا به دختران ایرانی انگیزه داد و ثابت کرد که با تلاش زیاد می‌توان به موفقیت های بزرگ دست پیدا کرد.

"ماشین مبارزه شکست ناپذیر" در مورد آینده می گوید: رویای ورزشی من شرکت در المپیک ۲۰۲۰ است. خوشحالم که به عنوان یک دختر مسلمان ایرانی به این موفقیت دست یافته و تاریخ ساز شدم و به همه نشان دادم حجاب محدودیتی برای دختران ایجاد نمی‌کند.

کد خبر 353093

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی