همشهری آنلاین: رهبر ارکستر ملی با اشاره به تازه‌ترین فعالیت‌های اجرایی این مجموعه موسیقایی از برگزاری تازه‌ترین کنسرت این ارکستر با اجرای آثار قدیمی محمدرضا شجریان به خوانندگی همایون شجریان خبر داد.

فریدون شهبازیان توضیح داد: بنده شاخص‌ترین آثارم طی سال های گذشته با محمدرضا شجریان بوده و امروز بسیار متاسفم که او به دلیل بیماری حضور ندارد و ما نمی توانیم از هنر این استاد آواز ایرانی روی صحنه ها استفاده کنیم. این هنرمند طی ماه های گذشته با بیماری مبارزه می کند و ما باید دعا کنیم تا هر چه سریعتر حالش بهبود یابد.

وی افزود: با توجه به این مساله و به جهت اینکه محمدرضا شجریان فعلا قادر به اجرای برنامه ای نیست تصمیم دارم در تازه ترین اجرای ارکستر ملی که اختصاص به اجرای آثار بنده با محمدرضا شجریان دارد از پسرش همایون شجریان دعوت کنم تا در قالب کنسرت ملی به عنوان خواننده آثار پدرش را اجرا کند و این باعث افتخار ماست که اولین اجرای ارکستر ملی در دوره مدیریت بنده با آثار محمدرضا شجریان و صدای همایون شجریان آذین‌بندی می شود.

شهبازیان با اشاره به سوابق همکاری خود با شجریان عنوان کرد: اولین آثار ارکسترال محمدرضا شجریان توسط بنده آهنگسازی شده و من خوشحالم که این آثار به یادگار مانده با اقبال مخاطبان مواجه شده است. به هر حال این اتفاق آغازی برای فعالیت های جدید ما در ارکستر ملی است که همه نوازندگان آن در بهترین رتبه نوازندگی هستند.

این آهنگساز در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر مبنی بر تازه ترین فعالیت موسیقایی خود، توضیح داد: آهنگسازی موسیقی فیلم «قشنگ و فرنگ» به کارگردانی وحید موساییان تازه ترین کاری است که بنده در حوزه موسیقی فیلم انجام داده ام و با توجه به برنامه‌ریزی های انجام گرفته شده این قطعات همزمان با اکران فیلم در قالب آلبوم موسیقی در دسترس مخاطبان قرار خواهد گرفت.

کد خبر 352254

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار