همشهری آنلاین: سخنگوی ناجا گفت: چنانچه زائران در کشور عراق ویزای خود را گم کردند در ۴ شهر نجف، بصره، کاظمین و کربلا در کنسولگری های ایران، ویزای المثنی صادر می‌شود.

به گزارش مهر، سردار سعید منتظرالمهدی در سیزدهمین نشست خبری خود گفت: همه پایانه های مرزی سه گانه در آماده باش کامل هستند تا زائران در کمترین زمان ممکن از مرزها خارج شوند.

وی گفت: داشتن گذرنامه و ویزا برای همه زائران الزامی است و اجازه خروج به افرادی که ویزا ندارند، داده نمی‌شود.

سخنگوی ناجا گفت: مرزبانان عوامل امنیتی در پایانه های مرزی تمام تلاش خود را مي كنند تا این سفر برای هر کدام از زائران ماندگار باشد.

منتظرالمهدی اظهار کرد: صدور ۶۸ هزار گذرنامه در ۵۰ روز گذشته نشان می‌دهد که پلیس همه تلاشش را به کار بسته تا زائران در کمترین زمان ممکن نسبت به دریافت ویزا اقدام کنند.

وی گفت: چنانچه زائران در کشور عراق مدارک خود را گم کردند در ۴ شهر نجف، بصره، کاظمین و کربلا در کنسولگری های ایران، ویزای المثنی صادر می‌شود.

منتظرالمهدی درباره کاهش ۳ درصدی تلفات راهنمای و رانندگی نیز گفت: خودروهایی که بیشتر از یک میلیون تومان خلافی داشته باشند، متوقف می شوند قبل از توقف برای مالک پیامک داده می‌شود اما اگر شماره عوض شده باشد رانندگان می‌توانند در سایت راهور ۱۲۰ میزان خلافی خود را مشاهده کنند.

وی ادامه داد: در ۶ ماهه اول امسال ۳۶ درصد از قتل ها با سلاح سرد اتفاق افتاده است و بر اساس بررسی های پلیس، این اتفاق ها به خاطر عدم کنترل هیجانات صورت گرفته که جا دارد از این تریبون از نمایندگان مجلس برای تصویب جرم بودن حمل سلاح سرد تشکر و قدردانی کنیم.

وی به ارتقای میزان رضایتمندی شهروندان از اقدامات کلانتری ها نیز اشاره کرد و گفت: مشمولینی که شامل پرداخت جریمه دیرکرد می شوند تا پایان سال فرصت دارند که به نظام وظیفه مراجعه کنند چون امکان دارد در سال بعد این طرح اجرا نشود و متوقف شود.

کد خبر 351931

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار