همشهری آنلاین: معاون ستادکل نیروهای مسلح با پیجیده توصیف کردن تحولات منطقه گفته دولت آمریکا با پیوند دادن عملیات آزادی سازی موصل می‌خواهد از این مسئله بهره برداری انتخاباتی کند.

 سید مسعود جزایری

به گزارش تسنیم، سردار سید مسعود جزایری معاون ستادکل نیروهای مسلح در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه ائتلاف غربی‌ها علیه داعش از ابتدا یک شوی تبلیغاتی بود و آنها اراده‌ای برای برخورد با این گروهک تروریستی نداشتند، اظهار داشت: رفتارهای مشکوک آمریکا در عملیات آزادسازی موصل بیش از هرچیزی انگیزه انتخاباتی برای تأثیرگذاری بر آرای مردم آمریکا دارد.

وی با بیان اینکه در هیئت حاکمه آمریکا اراده‌ای برای نابودی داعش وجود ندارد، گفت: سیاست قطعی نظام سلطه دامن زدن به درگیری‌ها در جهان اسلام برای انحراف افکار عمومی از غده سرطانی رژیم صهیونیستی است از این رو دولت آمریکا می‌کوشد با کوچاندن گروهک تروریستی داعش از موصل عراق به سمت مرزهای شرقی سوریه مانع از نابودی کامل آنها شود.

سردار جزایری در همین زمینه با انتقاد از سیاست‌های تفرقه افکنانه و تنش‌زای برخی کشورهای منطقه در همراهی با اقداماتی کینه‌توزانه آمریکا و رژیم صهیونیستی، گفت: آل سعود و شرکایشان با حمایت‌های همه جانبه از تکفیری‌ها در همان زمین و نقشه‌ای بازی می‌کند که نظام سلطه طراحی می‌کند.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در بخش دیگری از این گفت‌وگو ضمن حمایت قاطع جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت عراق در مبارزه با تروریسم، وحدت و یگانگی اقوام و مذاهب اسلامی در این کشور را مورد تأکید قرار داد و گفت: حمایت از تمامیت ارزی کشور عراق و اتحاد شیعه و سنی همواره از سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران در قبال این کشور بوده و خواهد بود.

سردار جزایری همچنین سیاست‌های توسعه طلبانه برخی دولت‌ها و گروه‌ها در مرزهای عراق را تقبیح کرد و گفت: استقلال و تمامیت ارزی عراق خط قرمز دولت و ملت این کشور به حساب می‌آید و هیچ کس حق خدشه‌دار کردن آن را ندارد.

وی در ادامه به جنایات گروهک تروریستی داعش در آموزش کودکان و نوجوانان برای عملیات انتحاری اشاره کرد و افزود: با اطلاعات و مدارکی که از فعالیت‌های تروریستی و خرابکارانه این گروهک جنایتکار و کودک کش به دست آمده است معلوم شده، داعش در حالی که به روزهای اضمحلال و نابودی خود نزدیک می‌شود تعدادی کودک خردسال و نوجوان را در اردوگاه‌های خود تحت آموزش‌های عملیات انتحاری قرار داده است تا از آنان به منظور انجام عملیات ترریستی و منفجر کردن اماکن حساس و شلوغ استفاده کنند.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح اضافه کرد: اقدامات وحشیانه و جنایت‌های دور از انسانیت و ضد بشریت داعش از همان روزهای نخستین شکل گیری بروز و ظهور داشته است و اسناد و مدارک بی شمار در این خصوص وجود دارد لیکن سازمان های به اصطلاح مدافع حقوق بشری چشم خود را همواره به روی حقایق بسته‌اند و تاکنون شاهد موضع گیری و اقدام مفید و موثر در این خصوص نبوده‌ایم.

وی ضمن تأکید براین نکته که مجموعه تحولات گوناگون در منطقه با هدف بیداری اسلامی و دادن تنفس مصنوعی به رژیم رو به اضمحلال صهیونیستی صورت می‌گیرد گفت: مقاومت و ایستادگی تنها راه نجات بخش ملت های اسلامی در مقابله با نظام سلطه است و هرگونه تلاش برای انحراف از مسیر ایستادگی و مقاومت محکوم به شکست است.

کد خبر 351684

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار