همشهری آنلاین: تویوتا موتور در راستای تقویت حضور در بخشهای فناوری و مقابله با رقابت رو به رشد از سوی شرکت‌های نوپای حمل و نقل، در شرکت اشتراک‌گذاری خودروی آمریکایی Getaround سرمایه‌گذاری کرده است.

TOYOTA

به گزارش ایسنا، پرفروش‌ترین خودروساز جهان اعلام کرد: از طریق صندوق سرمایه‌گذاری میرای، در شرکت آمریکایی Getaround سرمایه‌گذاری کرده است.

روزنامه نیک‌کی ژاپن در گزارشی نوشته بود: تصور می‌رود شرکت Getaround از این صندوق حدود ۱۰ میلیون دلار دریافت کرده است. این صندوق که سال گذشته تشکیل شد، در هوش مصنوعی و رباتیک هم سرمایه‌گذاری می‌کند.

سرویس اشتراک خودروی درخواستی شرکت Getaround از سال ۲۰۱۳ در سانفرانسیسکو، شیکاگو، واشنگتن دی سی و سایر شهرهای آمریکا فعالیت می‌کند و بیش از ۲۰۰ هزار عضو دارد.

خودروسازان تلاش می‌کنند با شرکت‌های فناوری پیمان شراکت ببندند تا با رقابت فزاینده از سوی خودروهای خودران و خدمات اشتراک‌گذاری خودرو که ممکن است تقاضا برای مالکیت خودرو را از میان ببرند، مقابله کنند.

سرمایه‌گذاری تویوتا بدنبال اقدام مشابهی است که امسال از سوی سایر خودروسازان برای اتحاد با فراهم‌کنندگان خدمات اشتراک خودرو انجام گرفته است که از میان آنها می‌توان به همکاری جنرال موتورز و لیفت اشاره کرد.

بر اساس گزارش رویترز، تویوتا در حال حاضر با شرکت اوبر توافق همکاری دارد که تحت آن، به رانندگان اوبر خودرو کرایه می‌دهد و قصد دارد با شرکت‌های تاکسی آنلاین همکاری کند تا تحقیقاتش در زمینه فناوری موبایل تسریع شود.

کد خبر 350934

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اقتصاد‌ جهان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha