همشهری آنلاین: شاید ۶۸ سال سن زیادی به نظر نیاید، اما برای اسنوتی که یک گاو دریایی است، رکوردی جهانی به شمار می‌رود، زیرا کتاب رکورد‌های گینس نام او را به عنوان پیرترین گاو دریایی جهان که در اسارت زندگی می‌کند ثبت کرده‌است.

گاو دریایی

براساس گزارش لايو ساينس، اسنوتي در سال 1949، زماني كه توله‌اي 11 ماهه بود به موزه فلوريداي جنوبي برده‌ شد و اكنون 68 سال دارد و ركوردي جهاني را به نام خود ثبت كرده‌است.

به گفته مريلين مارگولد مدير مجموعه‌هاي زنده موزه فلوريداي جنوبي مي‌گويد دليل ثبت نام اسنوتي در كتاب ركورد‌هاي گينس اين بود تا مردم بفهمند گاوهاي دريايي عمري بسيار طولاني دارند تا نگهداري مناسب از اين حيوانات و توجه به زيستگاه اين موجودات اهميت بيشتري پيدا كند.

اگرچه اسنوتي ركوردي جهاني را خلق كرده‌است،‌اما در طبيعت گاوهاي دريايي به ندرت مي‌توانند تا 10 سالگي زنده بمانند. اين جانداران آرام در اثر عوامل مختلفي از جمله رشد ناگهاني جلبك‌ها، ماهيگيري و برخورد قايق‌ها جان خود را از دست مي‌دهند و به همين دليل اتحاديه بين‌المللي محافظت از طبيعت نام آنها را در ليست جانداران درحال انقراض قرار داده است.

به گفته كميسيون محافظت از حيات وحش و آبزيان فلوريدا كه جمعيت گاوهاي دريايي را كنترل مي‌كند، پيرترين گاودريايي وحشي در فلوريدا 59 ساله بوده‌است.

طول عمر بالاي اسنوتي به دليل زندگي در محيطي امن و كنترل شده‌است: اين گاو دريايي در استخري 230 هزار ليتري به همراه دو گاو دريايي ديگر زندگي مي‌كند و علاقه زيادي به انسان‌ها دارد.

کد خبر 350413

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار