همشهری آنلاین: رئیس سازمان محیط زیست کشور گفت: این سازمان خسارت ناشی از حمله حیوانات وحشی به محل اقامت یا ساکنان مناطق حفاظت شده را پرداخت می‌کند.

معصومه ابتکار

به گزارش ایرنا، معصومه ابتکار روز پنجشنبه در جمع شماری از مردم روستای سهرین ضمن تشکر از اهالی این روستا در مراقبت از آهوان دشت سهرین، افزود: در صورتی که خسارت وارد شده به ساکنان مناطق حفاظت شده ناشی از حمله حیوانات وحشی باشد، پس از بررسی کارشناسی مبلغ آن به افراد خسارت دیده پرداخت می‌شود.

وی به شکایت و گلایه مردم این منطقه در زمینه ناتوانی برای بهره‌برداری‌های مختلف از زمین‌های دشت سهرین اشاره و تاکید کرد: این دشت پیش از این منزل آهوان بوده است و امروز اهالی منطقه باید با این موجودات مدارا کنند.

ابتکار افزود: تنها کاربری مجاز در این دشت کشاورزی است.

دشت آهو خیز زنجان با وسعتی بیش از 30 هزار هکتار در ادامه دشت زنجان و در قسمت شمال شهر زنجان و تنها مأمن آهوان شمال غرب کشور است.

سهرین قسمتی از منطقه حفاظت شده سرخ‌آباد است که یکی از مناطق باارزش و به عنوان آخرین زیستگاه آهوان شمالغرب و غرب ایران محسوب می‌شود.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان محیط زیست روز پنجشنبه برای نشست با اقشار مختلف مردم استان و گفت و گو در خصوص مسایل زیست محیطی، بازدید از دشت آهوان سهرین، شرکت در جلسه شورای اداری و دیدار با کارکنان اداره کل حفاظت محیط زیست زنجان به این استان سفر کرده است.

کد خبر 350140

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار