همشهری آنلاین: سازمان خواربار جهانی (فائو) وابسته به سازمان ملل متحد اعلام کرد: تغییرات اقلیمی می‌تواند تا ۱۳ سال دیگر، ۱۲۲ میلیون نفر به جمعیت "فقیران مطلق" در جهان اضافه کند.

poor

به گزارش ایسنا، به گفته این سازمان بیشتر آسیب‌دیدگان احتمالی، ساکنان مناطق جنوبی آسیا و آفریقا خواهند بود.

این سازمان در گزارش سالانه خود هشدار داده است که در شدیدترین حالت ممکن، تغییرات اقلیمی جوامعی را هدف قرار خواهد داد که برای گذراندن زندگی متکی بر کشاورزی و زراعت هستند که در نتیجه آن "ناامنی غذایی" به سایر مناطق جهان نیز گسترش خواهد یافت.

"خوزه گرازیانو داسیلوا" رئیس سازمان خواربار جهانی گفته است: شکی نیست که تغییرات اقلیمی امنیت غذایی را تحت تاثیر قرار خواهد داد."

صنعت کشاورزی یکی از عوامل محرک تغییرات اقلیمی در جهان است و گفته می‌شود ۲۱ درصد گازهای گلخانه‌ای در جهان از همین طریق منتشر می‌شود.

در عین حال این صنعت قربانی تغییرات اقلیمی نیز هست و سیل و خشکسالی باعث از بین رفتن حجم عظیمی از محصولات کشاورزی در جهان می‌شود.

این سازمان در گزارش سالانه خود از امضاکنندگان تفاهم‌نامه پاریس خواسته که تعهدات خود را عملی کنند.

سال گذشته کنفرانس بین‌المللی اقلیمی پاریس مشهور به "کاپ٢١" در فرانسه با حضور حدود ۲۰۰ کشور جهان برگزار شد. هدف این کنفرانس رسیدن به توافقی برای جلوگیری از افزایش دمای کره زمین به بیش از ۲ درجه در ۱۰۰ سال آینده بود.

به گزارش بی‌بی‌سی، بر اساس گزارش سازمان بین‌المللی انرژی، در سال ۲۰۱۳ میلادی چین و آمریکا به ترتیب بزرگترین کشورهای آلاینده جهان در زمینه تولید دی اکسید کربن بودند.

کد خبر 349777

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار