همشهری آنلاین: تازه ترین نظرسنجی مشترک ای.بی.سی نیوز و واشنگتن پست نشان می‌دهد که هیلاری کلینتون تنها با چهار درصد اختلاف از رقیب خود دونالد ترامپ پیشتاز است و اکثر رای دهندگان گفته‌اند که تحت ثاثیر افشاگری‌های اخیر رسانه‌های آمریکایی درمورد ترامپ قرار نگرفته‌اند.

نظرسنجی جدید: هیلاری کلینتون با ۴ درصد اختلاف پیشتاز است

به گزارش ایرنا، شبکه خبری ای.بی.سی نیوز روز یکشنبه گزارش داد: این نظرسنجی نشان داد که رقابت بین دونامزد دمکرات و جمهوریخواه همچنان نزدیک است. هیلاری کلینتون 47 درصد آرا را از میان رای دهندگان احتمالی آمریکایی دراین نظرسنجی کسب کرده است.

این درحالی است که ترامپ نیز با چها درصد اختلاف کمتر از هیلاری کلینتون یعنی 43درصد آرا را به دست آورده است.

این نظر سنجی رسانه های متمایل به دمکرات ها در عین حال می گوید اشتیاق در میان هواداران ترامپ کاهش یافته و از 91 درصد در ماه گذشته به 79 درصد رسیده است. این درحالی است که این آمار برای هیلاری کلینتون تغییر نکرده و میزان حمایت از سوی طرفداران وی 83 درصد باقی مانده است.

ای.بی.سی نیوز گزارش داد از دیگر نتایج این نظرسنجی حمایت زنان و مردان از دونامزد ریاست جمهوری 2016 آمریکا است که هیلاری کلینتون درمیان زنان با 19 درصد اختلاف از رقیب خود جلوتر است اما در میان مردان، این ترامپ است که با همان 19 درصد اختلاف از هیلاری کلینتون پیش افتاده است.

این نظرسنجی را 'انجمن پژوهشی لانگر' (LRA) برای دو رسانه متمایل به دمکرات ها انجام داده، همچنین نشان می دهد که 59 درصد از رای دهندگان ثبت نام شده، هیلاری کلینتون را دارای صلاحیت برگزیده شدن ریاست جمهوری آمریکا می دانند و 39 درصد همین نظر را درباره ترامپ دارند.

ای.بی.سی نیوز افزود دراین نظر سنجی دو سوم پرسش شوندگان گفته اند که دیدگاهشان دراین نظرسنجی تحت تاثیر افشاگری های اخلاقی ترامپ توسط رسانه های آمریکایی قرار نگرفته است.

بنا بر این نظرسنجی، هیلاری کلینتون از حمایت 86 درصد سیاهپوستان و 62درصد از اسپانیایی زبانان آمریکایی برخوردار است که این میزان برای ترامپ به ترتیب51 و 38 درصد است.

نظرسنجی مشترک واشنگتن پست و ای.بی.سی نیوز از دهم تا سیزدهم ماه اکتبر (19 تا 22 مهرماه) از طریق تلفن و از میان یک هزار و 152 شهروند آمریکایی که شامل 920 رای دهنده ثبت نام شده و 740 رای دهنده احتمالی بود، به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی به عمل آمد.

کد خبر 349558

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار