همشهری آنلاین: مدیرعامل بانک مسکن از افزایش سپرده‌گذاری متقاضیان در حساب صندوق پس‌انداز یکم بدلیل کاهش سود تسهیلات این صندوق خبر داد و گفت: امسال به طور متوسط روزانه ۹۵۰ فقره حساب صندوق پس‌انداز یکم در شعب این بانک افتتاح شده است.

محمدهاشم بت شکن در گفتگو با ایرنا افزود: پارسال متوسط روزانه افتتاح حساب صندوق پس‌انداز یکم 169 فقره در روز بود اما با کاهش سود تسهیلات این صندوق به هشت و 9.5 درصد، استقبال متقاضیان افتتاح اين حساب در این صندوق بسیار افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه از خردادماه 94 تاکنون بیش از 88 هزار نفر در صندوق پس‌انداز یکم سپرده‌گذاری کرده‌اند، گفت: در این مدت بیش از 18 هزار میلیارد ریال در این صندوق سپرده‌گذاری شده تا در موعد مقرر متقاضیان بتوانند از تسهیلات خود برای خرید مسکن استفاده کنند.

مدیرعامل بانک مسکن خاطرنشان کرد: از زمان افتتاح صندوق پس‌انداز یکم در شعب بانک مسکن در خرداد ماه 94 تا خردادماه 96، پیش‌بینی می‌کنیم بیش از 170 هزار نفر از تسهیلات این بانک برای خرید مسکن مورد نیاز خود اقدام کنند.

بت شکن به طرح فروش مسکن اقساطی انبوه‌سازان در کشور نیز اشاره کرد و افزود: با تعیین «کارمزد 2.3 درصدی» تضمین پرداخت اقساط توسط بانک مسکن، تاکنون سه انبوه‌ساز برای فروش واحدهای خود به بانک مسکن مراجعه کرده‌اند.

در طرح فروش اقساطی مسکن انبوه‌سازان، تسهیلاتی از سوی بانک‌ها به خریداران پرداخت نمی‌شود بلکه بانک، با دریافت 2.3 درصد کارمزد(از خریدار)، ضمانت بازپرداخت اقساط از سوی خریداران مسکن را برعهده می‌گیرد تا خریداران اقساط خود را به موقع به شعب بانک‌های مسکن پرداخت کنند.

مدیرعامل بانک مسکن یادآور شد: این سه انبوه‌ساز اکنون در حال امضای قراردادهای خود با بانک مسکن هستند.

به گزارش ایرنا، پیش از این رئیس کانون سراسری انبوه‌سازی مسکن و ساختمان ایران اعلام کرده بود که طرح فروش مسکن قسطی پس از امضای تفاهم‌نامه با بانک مسکن جنبه عملیاتی پیدا کرده و این بانک اجرای این طرح را به شعب خود ابلاغ کرده است.

کد خبر 349344

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار راه و مسکن

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha