همشهری آنلاین: معاون اول قوه قضاییه گفت: قرار وثیقه هما هودفر ۱۵۰ میلیون تومانی بود که به ۵۰۰ میلیون تومان افزایش یافت و در نهایت با تودیع آن، آزاد شد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در حاشیه دیدار دادستان کل کشور عمان در پاسخ به سوالی درباره پرونده «هما هودفر» گفت: تحقیقات در پرونده تکمیل شد و دادگاه نیز تشکیل شده بود. قرار وثیقه 150 میلیون تومانی صادر شد که به 500 میلیون تومان افزایش یافت، که البته تهیه وثیقه 500 میلیون تومانی زمان برد و در نهایت وثیقه تودیع و وی آزاد شد.

وی افزود: اگر منع و مشکلی وجود نداشته باشد و فرد ممنوع الخروج نباشد خروج از کشور منعی ندارد. خبر ندارم که ایشان ممنوع الخروج بوده یا خیر؛ ولی طبعا وقتی قرار وثیقه صادر می‌شود یکسری محدودیت‌ها هم برداشته می‌شود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آزادی هما هودفر ارتباطی با سفر دادستان کل عمان به ایران داشته یا خیر؟ گفت: این دو موضوع با هم بی ارتباط است.

معاون اول قوه قضاییه در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر چگونگی روابط بین مقامات ایران و عمان خاطرنشان کرد: عمان و جمهوری اسلامی ایران روابط دیرینه ای دارند که پیرو این امر مقامات ایران و عمان در رفت و آمدند که این موضوع در شرایط امروز در مسائل دو کشور، منطقه و حتی فرامنطقه‌ای می‌تواند تاثیرگذار باشد.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: جنگی که نظام سلطه راه انداخته بسیار بزرگ است؛ مساله تروریسم و همچنین مواد مخدر از مسائلی است که جهان سلطه هم به آن گرفتار است. چه کسی به آنها اسلحه های پیش رفته و امکانات می دهد؟ این‌ها جنایت است؛ همه کشورها که گرفتار این موضوع هستند باید راهکار بین المللی بیابند. در این جلسه این موضوع را مطرح کردم که دستگاه قضایی برای تعقیب این موضوع چه کارهایی باید انجام دهد.

وی تاکید کرد: امروز آمریکا و کشورهای غربی از حقوق بشر استفاده ابزاری می‌کنند.

کد خبر 347806

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها