همشهری آنلاین: سخنگوی وزارت خارجه ترکیه با محکوم کردن اقدام مجله اشپیگل آلمان مبنی بر انتشار عکسی از رجب طیب اردوغان که در حال نظارت بر پرتاب مناره‌های مساجد همانند موشک است، گفت: عکس منتشر شده بر روی جلد این مجله تحریک کننده بوده و باعث ایجاد تفکرات منفی نسبت به اسلام می‌شود.

spiegel

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه ملیت، تانجو بیلغیچ، سخنگوی وزارت خارجه ترکیه در واکنش به انتشار عکسی از رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری این کشور بر روی جلد مجله اشپیگل آلمان گفت: این اقدام برای سیاه‌نمایی اردوغان انجام شده است.

بیلغیچ ادامه داد: در واقع اقدام این مجله آلمانی در ادامه اقدامات برخی از رسانه‌های اروپایی است که مدتی است علیه ترکیه و مقامات این کشور انجام می‌گیرد.

به گفته وی انتشار این عکس و نوشتن تیتری بر روی جلد مجله اشپیگل مبنی بر اینکه "در ترکیه آزادی رو به پایان است"، نشان می‌دهد که این مجله می‌خواهد مبارزات مردم علیه سازمان تروریستی فتح الله گولن در کودتای نافرجام ترکیه در 15 ژوئیه را در راستای احیای دموکراسی، آزادی و حقوق نادیده گرفته و آن را به شکل دیگری نشان دهند. ما اینگونه تلاش‌ها علیه رئیس جمهور کشورمان که براساس انتخاب دموکراتیک و حمایت مردمی بر سر کار آمده‌اند، را به شدت محکوم می‌کنیم.

وی ادامه داد: درحال حاضر مدتی است که از سوی برخی رسانه‌های کشورهای اروپایی نوعی دشمنی خارجی و مبارزه علیه ترکیه و مقامات این کشور آغاز شده است تا بدین شکل در میان افکار عمومی اروپا چهره نامناسبی از ترکیه نشان دهد. این اقدامات با سوء نیت‌ و به دلیل ضعف انجام می‌گیرد و از این رسانه‌ها می‌خواهیم که به این اقدامات خود پایان دهند.

کد خبر 346462

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار