همشهری آنلاین: پژوهشگران غربی از افزایش روز افزون مظاهر اسلام‌هراسی در فضای مجازی خبر دادند.

شبکه های موبایلی

به گزارش مهر، مرکز تحقیق و تحلیل شبکه‌های مجازی مستقر در لندن با انتشار گزارشی نوشت: بر اساس تحقیقاتی که اخیرا انجام شده است، در طول ماه گذشته میلادی، روزانه حدود ۷ هزار پست در رابطه با اسلام‌هراسی در شبکه اجتماعی توییتر منتشر شده است.

بلافاصله پس از حملات تروریستی در برخی کشورهای غربی، در شبکه‌های مجازی به خصوص توییتر، افزایش چشمگیر زبان اسلام‌هراسانه مشاهده می‌شود.

 در این گزارش تاکید شده است: ماه گذشته میلادی، حدود ۲۵۰ هزار پُست توییتری ضد اسلامی در فضای مجازی بارگزاری شده است که این رقم در روز بالغ بر ۷ هزار پیام و توییت بوده است.

 گزارش مرکز تحقیق و تحلیل شبکه‌های مجازی نشان می‌دهد که در ماه جولای و پس از حمله تروریستی در شهر نیس فرانسه، پُست‌های ضد اسلامی رشد چشمگیری داشته‌اند و فقط در یک روز بالغ بر ۲۲ هزار توییت و پُست ضد اسلامی در شبکه مجازی توییتر قرار داده شده است.

همچنین یک روز پس از کودتای نافرجام ترکیه، پست‌هاي ضد اسلامی به بیش از ۱۰ هزار پُست در یک روز رسید.

مرکز تحقیق و تحلیل شبکه‌های مجازی در پایان گزارش خود خاطرنشان کرده است: از ماه آوریل سال جاری میلادی تاکنون، شاهد افزایش روز افزون پُست‌های ضد اسلامی و اسلام‌هراسانه در فضای مجازی بوده‌ایم و این زنگ خطری برای جوامع اسلامی محسوب می‌شود.

کد خبر 344304

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دین و اندیشه

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار