همشهری آنلاین: رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی از برگزاری همایش ملی جنگل حرا با شعار "جنگل حرا، انسان آینده" به مدت دو روز از اول شهریور ۹۵ در قشم خبر داد.

همایش ملی جنگل حرا برگزار می‌شود

به گزارش مهر، ناصر حاجی‌‌زاده ذاکر با بیان این مطلب افزود: این همایش به مناسبت روز جهانی جنگل‌‌های حرا و بزرگداشت ابوعلی سینا دانشمند بزرگ ایرانی و افتخار نام علمی گونه "حرا" برگزار می‌شود.

حاجی‌زاده افزود: همایش ملی جنگل حرا با شعار "جنگل حرا، انسان آینده" توسط سازمان منطقه آزاد قشم دفتر ژئو پارک جهانی و با همکاری کمیسیون ملی و دفتر منطقه‌ای UNESCO و همچنین مشارکت سازمان‌‌ها، نهادها و مراکز دانشگاهی عضو کمیته ملی اقیانوس‌‌شناسی برگزار می‌شود.

به گفته وی، این همایش به ‌منظور بررسی شرایط کنونی جنگل‌‌های حرا در کشور، ارائه راهکارهایی برای حفاظت از آن‌‌ها و افزایش تعامل و همکاری بین جوامع محلی و متخصصین ترتیب داده‌ شده است.

وی افزود: محل مرکز بین‌‌المللی رشد در قشم میزبان همایش است و علاوه بر تبادل دستاوردهای علمی، پژوهشی و عملی متخصصین حوزه‌‌های مختلف دریایی، حفاظت از جنگل‌‌های حرا به‌ عنوان میراث طبیعی ملی نیز از منظر مدیریت راهبردی و اتخاذ تصمیمات مشترک مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

ناصر حاجی‌زاده ذاکر دبیر کمیته ملی اقیانوس‌‌شناسی و دکتر محمد پورکاظمی رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور به ‌عنوان سخنرانان این همایش و همچنین دکتر فریدون عوفی مدیر گروه اکولوژی خلیج‌ فارس و دریای عمان- موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور به ‌عنوان دبیر علمی همایش معرفی ‌شده‌‌اند.

کد خبر 343873

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =