همشهری آنلاین: قیمت جهانی نفت در بازار معاملات روز سه‌شنبه ۲۶ مردادماه با کاهش آغاز به کار کرد.

مهر به نقل از رویترز نوشت: قیمت جهانی نفت در ساعات اولیه بازار معاملات آتی روز سه‌شنبه 26 مردادماه از بیشترین بهای خود در ۵ هفته گذشته فاصله گرفت و با روند نزولی شروع به کار کرد.

این در حالی است که زمزمه رایزنی کشورهای تولیدکننده نفت برای اجرای اقدامات حمایتی بهای طلای سیاه همچنان می‌تواند موجب بهبود شرایط بازار جهانی نفت شود.

در همین حال قیمت نفت دریای برنت با ۲۱ سنت کاهش به ۴۸ دلار و ۱۴ سنت در هر بشکه رسید ضمن اینکه قیمت نفت وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا هم با ۱۸ سنت کاهش در برابر ۴۵ دلار و ۵۶ سنت به ازای هر بشکه معامله شد.

به گفته کارشناسان اقتصادی، علت کاهش قیمت نفت در ساعات اولیه امروز به میزان حجم معاملات نقدی برمی‌گردد که با افزایش بهای نفت از میزان آن کاسته شده است.

همچنین از جمله عوامل افزایش قیمت نفت در روزهای اخیر را می‌توان به اعلام آمادگی روسیه برای اجرای طرح حمایتی به منظور ثبات بخشیدن به بازار نفت و همچنین انتظار کاهش قریب‌الوقوع تولید نفت ونزوئلا نسبت داد.

بر همین اساس تولید نفت ونزوئلا در چند ماه اخیر با ۹ درصد کاهش به ۲.۳۶ میلیون بشکه در روز و همچنین صادرات این کشور روزانه به ۱.۱۹ میلیون بشکه رسیده است.

کد خبر 343401

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار