همشهری آنلاین: وزیر بهداشت، اظهار داشت: کمبودهای سازمان پزشکی قانونی با کمک و همکاری معاونت آموزشی و درمان وزارت بهداشت برطرف می‌شود زیرا معتقدیم هر کمکی که به پزشکی قانونی شود، جنبه ملی دارد.

به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی، پس از بازدید از مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی پزشکی قانونی، در سخناني گفت: معتقدیم هر کمکی که به پزشکی قانونی شود، جنبه ملی دارد و در حال حاضر فضا و امکانات مناسبی در این سازمان وجود دارد اما نیازمند نیروی انسانی و تجهیزات مدرن است.

وزير بهداشت افزود: سرنوشت خانواده‌ها و برخی از پرونده‌های قضایی، به نظرات کارشناسی پزشکی قانونی وابسته است و به هر میزان که این سازمان به تکنیک‌ها و تجهیزات جدید مجهز شود، به قاضی کمک مي‌کند تا حکمی را صادر کند که به عدالت نزدیک‌تر است.

وي با اشاره به اثر بخشی برگزاری تورهای بازدید دانشجویان از پزشکی قانونی، گفت: امیدوارم که در آینده، اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز بازدیدهای مداومی از پزشکی قانونی داشته باشند.

وزیر بهداشت گفت: تصمیم گرفته شد، فارغ التحصيلان رشته پزشکی قانونی طرح نیروی انسانی را در صورتی که سازمان پزشکی قانونی نیازی نداشته باشد، سپری نکنند، لازم است تا طرح نیروی انسانی این فارغ التحصیلان تسهیل شود تا موجب تشویق و ترغیب دانشجویان به رشته پزشکی قانونی شود.

هاشمي، خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت آمادگی لازم برای همکاری یکی از دانشگاه‌های بزرگ کشور با سازمان پزشکی قانونی به منظور ارتقای آموزش و پژوهش را دارد چراکه اتصال این سازمان به یکی از دانشگاه‌های بزرگ کشور، به رشد و توسعه این سازمان کمک می‌کند.

وي حضور دانشجویان رشته پزشکی در قالب تورهای دانشجویی در سازمان پزشکی قانونی را بسیار ارزنده و اثر گذار دانست و خواستار حضور دانشجویان و جراحان و همچنین پاتولوژیست‌ها در قالب تور در این سازمان شد.

در حاشیه این بازدید، دکتر احمد شجاعی با اهدای لوحی به وزیر بهداشت از تلاش‌های دکتر هاشمی در اجرای طرح تحول‌سلامت در کشور تقدیر کرد.

کد خبر 342923

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی