همشهری آنلاین: رئیس انجمن دندانپزشکان عمومی ایران گفت: هر ایرانی حداقل ۲ دندان کشیده، ۲ دندان پوسیده و ۲ دندان ترمیمی دارد.

دندان پوسیده و پرکرده

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، دکتر باقر شهنی زاده در نشست خبری ششمین همایش ایمپلنت ایران افزود : در برخی کشورها میزان پوسیدگی دندان به صفر رسیده است اما در کشور ما هنوز با استاندارد جهانی فاصله داریم.

شهنی زاده گفت: در ایران خانواده‌های مرفه بیشتر دندان‌های پرکرده و ترمیم شده دارند و خانواده‌های ضعیف از لحاظ اقتصادی بیشتر دندان‌های پوسیده دارند.

وی با بیان اینکه ایمپلنت یک روش پیشگیری در دندانپزشکی به حساب می‌آید افزود : این روش درمانی در افراد سیگاری و افرادی که مواد دخانی استعمال می‌کنند هیچ موفقیتی به همراه ندارد.

رئیس انجمن دندانپزشکان عمومی ایران، خاطرنشان کرد: تجهیزات مربوط به این روش درمانی توسط اداره کل تجهیزات پزشکی وارد می‌شود و امکان درخواست‌های غیرضروری در این روش پایین است.

همایش ایمپلنت ایران، به مدت 3 روز از 13 تا 15 مرداد در دانشکده پزشکی دانشگاه شهید بهشتی و با هدف افزایش متخصصان برای ارایه خدمت بهتر دندانپزشکی و افزایش موفقیت در ایمپلنت برگزار می‌شود.

کد خبر 341454

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha