همشهری آنلاین: وزیر بهداشت در یادداشت خود در کانال تلگرامیش نوشت: خبردار شدم سرکار خانم «شهربانو شجاع» مادر گران‌قدر شهید علی صیاد شیرازی به دلیل ایست قلبی در بیمارستان بستری شده‌ و متأسفانه به کما رفته‌اند.

وزیر بهداشت

به گزارش همشهري آنلاين،  سيد حسن هاشمي نوشت:هر روز، هم خبرهای خوب می‌شنویم و هم خبرهای بد. گاه لبخند بر لب می‌نشیند و گاهی، غم بر دل.

شنیدن این خبر مرا به سال‌های دفاع مقدس برد و آشنایی با زنده یاد علی صیاد شیرازی؛ فرماندهی شجاع که در یکی از حساس‌ترین بزنگاه‌های تاریخی انقلاب و این کشور، نقشی مهم در سرنوشت ملتی بزرگ ایفا کرد.

چند روز پیش در گفت‌وگویی با پایگاه خبری «جماران» در مورد نقش امام خمینی در ایجاد یک حرکت عظیم با پشتیبانی مردمی گفتم: "آن چیزی که باعث شد مردم جذب امام شوند،اخلاص و راستگویی ایشان، پرهیز از سیاست بازی و بی توجهی به مال دنیا و قدرت بود."

این خصلت‌ها در وجود پیرو صادق امام، شهید امیر سپهبد علی صیاد شیرازی هم به چشم می‌خورد. شاید هنوز هم، کمتر کسی بداند آن بزرگمرد طی سال‌ها حضور در جبهه‌های جنگ تحمیلی، با ۷۰ درصد جانبازی به زندگی ادامه می‌داد.

دلاور مردی که در عین بهره مندی از درک بالا و بصیرت، از سیاست و سیاست بازی به معنای امروزینش دوری می‌کرد و به همین دلیل هیچ‌گاه وارد گروه‌ها و جریان‌های سیاسی نشد.

بارها گفته‌ام که اگر جمهوری اسلامی مؤلفه‌ای به نام "اخلاق" نداشته باشد، هیچ برتری نسبت به سایر نظام‌های سیاسی ندارد و شهید صیاد شیرازی این گفته را در عمل ثابت کرد. او نه تنها رزمنده‌ای اخلاق‌مدار و مردم‌دار بود، بلکه این خصلت را در وجوه مختلف زندگی خود جاری و ساری کرد. همین مسلک و مرام باعث شد که نامش در تاریخ این سرزمین و دل مردمانش ماندگار شود.

برای مادر بزرگواری که "صیاد عشق و معرفت" را تربیت کرد؛ آرزوی بهبودی می‌کنم و امیدوارم همه ما فرزندان و شاگردان خوبی برای این مکتب تربیتی پر شکوه و متعالی باشیم».

کد خبر 341046

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین خبر امروز

پر بیننده‌ترین اخبار سرویس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی