همشهری آنلاین: بعد از طرح گزینه‌های مختلف برای ریاست هیات عاملی صندوق توسعه ملی، ظاهرا احمد دوست حسینی جدی‌ترین گزینه برای این سمت است.

National Development Fund

به گزارش ایسنا، سه هفته از استعفای دسته جمعی هیات عامل صندوق توسعه ملی گذشته و هنوز هیات امنای صندوق تصمیم خود برای تعیین رئیس هیات عامل را اعلام نکرده‌اند. این در حالی است که با وجود گمانه زنی‌های اخیر در رابطه با افراد احتمالی جایگزین صفدر حسینی - رئیس مستعفی صندوق توسعه ملی- آخرین اخبار دریافتی ایسنا، حاکی از آن است که به احتمال زیاد احمد دوست حسینی با تصمیم هیات امنای صندوق توسعه ملی به ریاست صندوق منصوب خواهد شد.

گر چه جلسه هیات امنای صندوق توسعه ملی با ریاست رئیس جمهوری و اعضا(رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، برخی وزرای اقتصادی و رئیس اتاق بازرگانی و تعاون، نمایندگانی از کمیسیون اقتصادی و برنامه و بودجه دادستان کل کشور) تشکیل جلسه نداده و اما ظاهرا به صورت دست‌گردان رئیس جدید تعیین شده است. بر این اساس گزینه ریاست مورد بررسی و مشورت اعضا قرار گرفته و بعد از تایید و موافقت نهایی، کتبا مورد امضا قرار گرفته و معرفی خواهد شد. هر چند که تشکیل جلسه نیز بعید به نظر نمی‌رسد.

به هر حال درباره توجه به احتمال بالای ریاست دوست حسینی در هیات عامل صندوق توسعه ملی، ظاهرا وی طی امروز و فردا معرفی می‌شود. دوست حسینی با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد مهندسی برق، سابقه فعالیت در شورای رقابت، قائم مقامی در وزارت صنعت و دبیرکلی اتاق تهران را در پرونده کاری خود داراست. ولی در مجموع سابقه وی در وزارت صنعت پررنگ‌تر از سایر بخش هاست.

حدود سه هفته پیش بود که با تشکیل جلسه هیات امنای صندوق توسعه ملی صفدرحسینی به همراه چهار عضو دیگر هیات عامل صندوق استعفای دسته‌جمعی خود را اعلام و مورد موافقت رئیس جمهوری به عنوان رئیس هیات امنای صندوق قرار گرفت.

بر این اساس مسعود مزینی، سید محمد سعید نوری نایینی، محمدرضا شجاع‌الدینی و محمدقاسم حسینی به عنوان اعضای هیات عامل به همراه صفدرحسینی رئیس هیات از صندوق کناره‌گیری کردند. این ماجرا به دنبال حواشی شکل گرفته پیرامون فیش‌های حقوقی به ویژه در مورد صفدر حسینی پیش آمد.

این در حالی است که در مدت اخیر با وجود طرح نام‌های متفاوت برای گزینه‌های ریاست در هیات عامل صندوق توسعه ملی ظاهرا هیچ یک به این سمت منصوب نشده‌اند. طهماسب مظاهری (رئیس کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد در دولت گذشته)، مسعود نیلی (مشاور ارشد اقتصادی رئیس جمهوری)، محمدعلی نجفی (مشاور رئیس جمهور و رئیس اسبق سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی)، حمیدرضا برادران شرکا (معاون پیشین سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی)، محمد فروزنده (رئیس پیشین بنیاد مستضعفان و عضو فعلی مصلحت نظام)، محمد ستاری‌فر(رئیس اسبق سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی) و حتی قضاوی (معاون فعلی بانک و بیمه وزارت اقتصاد) از جمله گزینه‌هایی بودند که در مورد آنها گمانه‌زنی شد، اما هیچ‌ یک مذاکره و یا قبول سمت را تایید نکرده بودند.

کد خبر 340871

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =