همشهری آنلاین: دادستان کل کشور گفت که«در رابطه با حادثه سفارت عربستان به زودی دادگاه ویژه روحانیت برگزار می‌شود.»

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد جواد منتظری در حاشیه مراسم معارفه دادستان جدید نظامی استان تهران در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که دادگاه ویژه روحانیت که قرار است در رابطه با حادثه سفارت عربستان تشکیل شود چه زمانی تشکیل خواهد شد، گفت: این دادگاه به زودی تشکیل می‌شود.

وی در  پاسخ به خبرنگار دیگری درباره آخرین اقدامات دادستانی در رابطه به فیش‌های حقوقی  اظهار کرد: اولین کاری که کردیم از وزیر اقتصاد و دارایی خواستیم که لیست‌ افرادی را که حقوق‌های کلان دارند را بفرستند و بررسی‌هایی انجام شده و با تعامل و همکاری قوای دیگر این کار انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: جلسه‌ای هم در آینده‌ای نزدیک با حضور ریاست محترم قوه قضائیه خواهیم داشت و نحوه اجرا را به نحوی که هم قانونی باشد و هم اینکه همه ابعاد و جهات این قضیه بررسی شود و حقی از بیت‌المال و مردم ضایع نشود به امید خدا انجام خواهد شد. نباید زیاد مسأله را مسأله بسیار جدی جلوه داد. کسانی که در این زمینه متخلف شناخته شوند برابر قانون با آنها برخورد می‌شود و اگر وجوهی را برخلاف عدالت و انصاف گرفته‌اند بزودی امیدواریم برگردانند.

دادستان کل کشور ادامه داد: هر مالی که اخذ باطل باشد نامشروع خواهد بود، هم طبق قانون اساسی و هم طبق موازین شرعی اموالی که نامشروع و باطل به جیب افراد رفته حتما به بیت‌المال باز می‌گردد.

وی در رابطه با تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی که در مجلس مطرح شده بود، گفت: این سازمان احتیاج به یک سری زیرساخت‌هایی دارد که باید زیرساخت‌هایش آماده بشود و حتماً این سازمان با این تشکیلات و این گستردگی که اگر زیرساختش آماده نشود موفق هم نخواهد بود. ان‌شاءالله زیرساخت‌هایش هم از نظر تشکیلات و هم از نظر امکانات آماده شود.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری در رابطه با سوال خبرنگار دیگری مبنی بر آخرین وضعیت حادثه تروریستی کرمانشاه،‌ خبر داد: ضارب گریخته است.

کد خبر 340466

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =