همشهری آنلاین: Google Play امکان جدیدی را فراهم کرده که به ‌واسطه‌ی آن می‌توانید اپلیکیشن‌ها، فیلم‌ها، کتاب‌ها و برنامه‌های تلویزیونی موردعلاقه‌تان را با پنج نفر از اعضای خانواده ‌تان به اشتراک بگذارید.

این برنامه بعد از سرویس پخش موسیقی خانوادگی Google Play که چندی پیش برای اشتراک موسیقی با اعضای خانواده ارایه شد، دومین طرحی است که Google Play برای تعامل‌های خانوادگی معرفی می‌کند.

اگر توجه کنید در لیست چیزهایی که مشمول برنامه‌ی جدید اشتراک‌گذاری می‌شود، اسمس از موزیک نیاوردیم و علتش دقیقا همین است که مخاطبان برنامه‌ی اشتراک موزیک حفظ شوند.

سرویس جدیدی که از آن حرف زدیم به‌صورت رایگان عمل می‌کند. حال آن‌که برای استفاده از سرویس موزیک نیاز به پرداخت حق اشتراک است. شرایط استفاده از سرویس جدید از این قرار است: این اشتراک‌گذاری‌ها تنها در سیستم‌عامل اندروید صورت می‌گیرد (که خب دلیلش معلوم است).

 ضمن این‌که اعضای خانواده‌ نباید بیش‌تر از پنج نفر باشند و همه‌ی این پنج نفر باید در یک کشور زندگی کنند

خریدهای این برنامه‌ی خانوادگی با یک کارت اعتباری صورت می‌گیرد که هماهنگی‌های مربوط به آن را یکی از اعضا به عنوان «مدیر» انجام می‌دهد.

 با این شیوه هرچیزی که توسط هر یک از اعضا خریداری می‌شود، در اختیار بقیه‌ی اعضای خانواده قرار می‌گیرد.

در حال حاضر مردم استرالیا، برزیل، کانادا، فرانسه، آلمان، ژاپن، بریتانیا و ایالات متحده آمریکا می‌توانند از این سرویس استفاده کنند.

منبع: GSM Arena

کد خبر 340370

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار