دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۶ - ۱۴:۱۹
۰ نفر

همشهری آنلاین: برج‌ ایفل به مناسبت صدمین سالگرد جشن انقلاب فرانسه در پاریس نصب شد

فرانسه

این برج که در سال ۱۸۸۹ (صدمین سالگرد جشن انقلاب فرانسه) افتتاح شد از همان زمان به عنوان یکی از نمادهای فرانسه به رسمیت شناخته شده است.

برای ساخت این برج طراحان بسیاری طرح‌های خود را ارائه دادند که در نهایت "گوستاو ایفل" که سازنده پل بود و هم اکنون نامش نیز بر روی این برج گذاشته شده است با وجود مخالفت‌های بسیار چندین تن توانست طرح خود را به اثبات برساند.

گفته می‌شود برای ساخت این برج حدود ۳۰۰ کارگر به مدت دو سال و دو ماه متوالی کار کردند تا در نهایت در سال ۱۸۸۹ این برج که حدود ۳۲۴ متر ارتفاع دارد، افتتاح شد و اکنون نیز با گذشت سال‌ها، هر۷ سال یکبار با مصرف ۵۰ تن رنگ آن را به تمیزترین شکل نگه می‌دارند و با ۳۵۲۱۰۰۰ وات برق روشنایی آن را تامین می‌کنند.

این برج با ۱۶۶۵ پله سالانه هزاران هزار بازدید کننده را به شهر پاریس می‌کشاند که البته آنها می‌توانند با وجود پله‌های بسیار زیاد، از طبقه دوم به بعد را با آسانسور به طبقه آخر بروند.

برای آسانسور این برج برنامه منظمی تهیه دیده شده است که تعمیرات آن به موقع انجام شود. طبق آنچه برآورد شده است این پل حدود ۷۳۰۰ تن وزن دارد که مطمئنا نگهداری آن و جا به جا شدن صدها هزار گردشگر باید بر طبق امنیت صورت پذیرد.

کلانشهر

طبقات ایفل
برج ایفل از سه طبقه تشکیل شده است. اگر گردشگری پرانرژی باشید می‌توانید دو طبقه را با استفاده از پله‌ها بالا بروید و از ارتفاع، شهر پاریس را نظاره‌گر باشید.

در این طبقات رستوران‌های بسیار گرانقیمتی هم وجود دارد که غذاهای فرانسوی و حتی روسی بسیار مرغوب را برایتان مهیا می‌کنند. البته هزینه این مرغوب بودن با ارتفاعی که در رستوران انتخابی‌تان رابطه بسیار مستقیم دارد. غذا خوردن در ارتفاع و در برج ایفل حتما مقادیر بسیار زیاد پول می‌خواهد.

منظره‌ای که از بالای برج ایفل به چشم می‌خورد در هوای بعد از ظهر بسیار زیباتر است. عصرها این برج عظیم که با اختلاف دما و گرمتر شدن هوا تا ۶ اینچ نغییر سایز می‌دهد  منظره‌ای چشمگیر را در برابر دیدگان شما قرار می‌دهد.

با وجود این اطلاعات دیگر تعجب ندارد که بگوئیم این برج هرساله بیش از ۶ میلیون بازدید کننده را به سمت خود می‌کشاند

کد خبر 34011
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار ثبت نام و قیمت خودرو

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها