همشهری آنلاین: در تازه‌ترین عکس فضایی گرفته شده از زمین، حمله جلبک‌های سمی به فلوریدا به تصویر کشیده شده که تعجب دانشمندان را به همراه داشته است.

تماشای حمله جلبک‌های سمی به فلوریدا از فضا

به گزارش مهر، این روزها بزرگ‌ترین دریاچه آب شیرین فلوریدا مورد تهاجم جلبک‌ها واقع شده و این وضعیت عجیب حالا در یکی از تصاویر ماهواره‌ای ناسا به وضوح دیده می‌شود.

این تصویر به روشنی نشان می‌دهد که جلبک‌های سبز و آبی دریاچه آب شیرین Lake Okeechobee را پوشانده‌اند. نکته نگران‌کننده این است که این جلبک‌ها سمی هستند و محدوده‌ای به وسعت ۸۵ کیلومتر مربع را احاطه کرده‌اند.

این جلبک‌ها دریاچه آب شیرین Okeechobee را که ۱۹۱۳ کیلومتر مربع وسعت دارد مورد تهاجم خود قرار داده‌اند. این دریاچه دومین دریاچه بزرگ آمریکا محسوب می‌شود.

این جلبک‌ها از نوع ارگانیسم‌های تک سلولی بوده و cyanobacteria نام دارد که حالا در تصویر گرفته شده توسط Operational Land Imager که بر روی ماهواره Landsat ۸ نصب شده دیده می‌شوند.

محققان عوامل مختلفی را برای شکل‌گیری این وضعیت عنوان می‌کنند که از آن جمله می‌توان به آلودگی‌های مختلف و کودهای نیتروژن‌دار اشاره کرد. همچنین گرم شدن آب دریاچه شرایط مساعدتری برای رشد این جلبک‌ها فراهم می‌کند.

کد خبر 340103

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =