همشهری آنلاین: همایون شجریان می گوید در باره پدرم شایعه های ناراحت کننده یی به گوش می رسد که پایه و اساس درستی ندارد؛ هوشیاری ایشان سر جا است و نسبت به یک ماه گذشته با روحیه ی بالاتری دستورهای پزشک را اجرا می کنند.

شجریان

به گزارش ایرنا، پس از آنکه در فضای مجازی شایعه هایی مبنی بر وخیم شدن حال استاد محمدرضا شجریان دست به دست شد، همایون شجریان، فرزند این خواننده، در یادداشتی که در صفحه ی اینستاگرام خویش منتشر کرد، درباره ی روند درمانی محمدرضا شجریان توضیح داد:

«دوستان عزیز، با سلام و احترام؛

امیدوارم همواره خوب و سلامت و برقرار باشید. نتایج تمام آزمایش ها خوب است و در هیچ کدام نشانه یی از پیشرفت سرطان دیده نشده است. همان طور که از قبل می دانید، تنها ضعف جسمانی است که آن هم به امید دوست، با تغذیه و دارو و فیزیوتراپی تا قبل از آنکه زمان برای شروع مرحله ی دوم درمان از دست برود، برطرف خواهد شد. علت طولانی تر بودن این ضعف بر کسی معلوم نیست، اما رسیدگی در نهایت خودش در حال انجام است.

مرحله ی دوم درمان برای بازگشت نکردن و پیشرفت نکردن مریضی الزامی به نظر می رسد، تا معشوق چه خواهد».
در ادامه ی این یادداشت آمده است:

«شایعه های ناراحت کننده یی به گوش می رسد که پایه و اساس درستی ندارد؛ ایشان هوشیاریشان سر جا است و نسبت به یک ماه گذشته با روحیه ی بالاتری دستورهای پزشک را اجرا می کنند. بد نیست بدانید با اشتیاق زیاد همراه من و برادرم رایان، جام ملت های اروپا را تا پایان دنبال کردند و از قهرمان شدن تیم پرتغال، شاید به دلیل بازیکن محبوبشان، رونالدو، راضی به نظر می رسند.
زندگی اینجا تمام نشده و نبضمان بیدار و هشیار است. از تلویزیون و اخبار به دور هستند و ما هم از رساندن خبرهای تأسف برانگیز که ناراحتشان می کند، خودداری می کنیم و پیغام های محبت آمیز شما نازنینان را بدون کم و کاست به اطلاعشان می رسانیم و لبخند واقعی را دریافت می کنیم.

هر بار که شعری از حافظ برایشان می خوانم زبان به تحسین این مرد آسمانی می گشایند. باورم نمی شود، در غزلی که برایشان تفأل زدم، او نیز اینچنین کرد و فرمود:

ای دوست دست حافظ تعویذ چشم زخم است یا رب ببینم آن را در گردنت حمایل

با اینکه سرطان را میهمان خود می خوانَد، به شوخی به ایشان گفتم: 'شاعر گفته میهمان گرچه عزیز است، ولی همچو نفس خفه می سازد اگر آید و بیرون نرود' تا مصمم ترشان کنم برای بدرقه ی میهمان. تجسم وضعیت برای مثال، از نظر حقیر مانند شهری است از شهرهای ایران که مهاجمان وارد شده باشند و بخواهند به اشغالش در بیاورند؛ بسیاری از ما شاهدش بوده ایم در آن زمان که دلیران ایران می جنگیدند و جان فشانی می کردند، دوست می کوشید تا در آن ناگوار روزگار روحیه دهد و دعا می کرد برای موفقیت و برعکس آن شایعه ها، می کوشید برای پذیرش نابودی.

از این لحظه هر خبر مهمی که لازم باشد عزیزان را از آن باخبر کنم، از طریق همین اینستاگرام به اطلاعشان خواهم رساند. رسانه های محترم و اشخاص محترمی که مایل هستند خبر رسانی کنند، می توانند آخرین اطلاعات خود را از این طریق دریافت نمایند.

در آخر نمی توانم بار دیگر از استاد بزرگ عباس کیارستمی یاد نکنم؛ مردی که جایش را فقط خودش می تواند پر کند. روحش شاد...».

کد خبر 339856

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =