همشهری آنلاین: بهرام زند درباره سریال های چینی و کره‌ای که توسط تلویزیون ایران خریداری می‌شود، بیان کرد که با خرید این سریال‌ها گویی پول خود را دور می‌ریزیم.

بهرام زند

به گزارش مهر؛ بهرام زند دوبلور و مدیر دوبلاژ فیلم و سریال درباره اینکه این روزها به چه کاری مشغول است، گفت: من خیلی گزیده کار می‌کنم و به همین دلیل کم کارتر هستم با این حال وقتی فیلمی خریداری نمی‌شود کاری هم نمی‌توان انجام داد.

وی با اشاره به خریداری سریال‌های کره‌ای توسط صداوسیما اظهار کرد: وقتی تلویزیون فیلم و سریال خوب ندارد مردم تلویزیون را خاموش و یا شبکه‌ها و رسانه‌های دیگر را دنبال می‌کنند. تلویزیون با خرید سریال‌های کره‌ای و چینی به نوعی پول خود را دور می‌ریزد و البته این مساله به بخش مدیریت بازمی‌گردد.

این دوبلور پیشکسوت درباره اینکه واحد دوبلاژ سیما چقدر برای خریداری سریال‌های خارجی خوب مذاکره می‌کند، عنوان کرد: واحد دوبلاژ سیما در این زمینه تصمیم‌گیرنده نیست. اداره کل تأمین برنامه‌های خارجی و رسانه بین‌الملل سیما این وظیفه را بر عهده دارد و برای این مساله باید با بخش ریاست سازمان هماهنگ شود.

دوبلور سریال «ناوارو» در واکنش به اینکه سریال‌های کره‌ای و چینی چقدر مخاطب دارند، توضیح داد: این سریال‌ها طرفدار ندارند و تنها ممکن است از میان هر ۵۰ فیلم یا سریال یکی از آنها اثرگذار باشد و صرف کردن هزینه برای باقی آنها بیشتر اتلاف سرمایه است.

وی همچنین با اشاره به صحبت‌هایی که با ضرغامی داشته است، عنوان کرد: من زمانی صحبتی با عزت الله ضرغامی رییس اسبق رسانه ملی داشتم و گفتم شما که می‌خواهید مقابل تهاجم فرهنگی را بایستید باید مخاطب را به تلویزیون جذب کنید. مخاطب هر شبکه‌ای را که انتخاب می کند با گفتگو و سخنرانی و برنامه‌های غیر جذاب رو به رو می‌شود و در چنین شرایطی جذب شبکه‌های ماهواره‌ای می‌شود. من آن زمان پیشنهاد دادم که تلویزیون سریال‌های خوب خریداری کند و اتفاقا ضرغامی هم استقبال کرد اما او هم نتوانست کاری از پیش ببرد.

سرپرست گویندگان سریال «امام علی» در پایان گفت: ما ابتدا باید مخاطب را جذب کنیم و بعد اگر اعتقاد داریم صداوسیما یک دانشگاه سراسری و ملی است بعد او را پای گفته‌های خود بنشانیم. اگر از همان ابتدا از مخاطب بخواهیم به درس گوش دهد، نمی‌آید و باید برایش جذابیت‌هایی ایجاد شود.

کد خبر 339402

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سینما

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی