همشهری آنلاین: اینترنت مکان پرهیاهو و شلوغی است، در همین چند ثانیه که این خط را خواندید، بیش از دو هزار تماس اسکایپی آغاز شده است و بیش از ۷۰۰ عکس روی اینستاگرام بارگذاری شده‌اند.

اینترنت

براساس گزارش مادربرد، دسترسي به وب در جهان رشدي نجومي دارد،‌درحال حاضر بيش از 3.4 ميليارد انسان برابر با 46.1 درصد از جمعيت جهان آنلاين هستند درحالي‌ كه ميانگين هفتگي حضور در فضاي مجازي براي بزرگسالان مسلط بر اينترنت 27 ساعت است.

همراه داشتن گوشي‌هاي هوشمند وب‌گردي و فعاليت در شبكه‌هاي اجتماعي را آسان‌تر ساخته‌است زيرا ديگر نيازي نيست براي ورود به اينترنت پشت ميز كامپيوتر بنشينيد يا لپ‌تاپتان را روشن كنيد. با آگاهي از اين موارد، شايد دانستن آمار آنچه در يك ثانيه در اينترنت رخ مي‌دهد برايتان جالب‌تر باشد.

در هر ثانيه از اينترنت، 35950 گيگابايت ترافيك اينترنتي دست به دست مي‌شود، حجمي برابر 5800 نسخه با كيفيت بالا از فيلم طولاني ارباب حلقه‌ها: ياران حلقه.

در هر ثانيه در سرتاسر جهان 54907 جستجوي گوگلي، 7252 توئيت، 125406 نمايش فيلم يوتيوب و دو ميليون و 501 هزار و 18 ارسال ايميل انجام مي‌شود،‌درحالي كه اين ارقام با افزايش تعداد افراد آنلاين رشد مي‌كنند.

وب‌سايت internet live stats تعداد وب‌سايت‌هاي آنلاين موجود را كمي بيش از يك ميليارد اعلام كرده‌است. همچنين تعداد كاربران آنلاين فيس‌بوك را نزديك به 1.7 ميليارد نفر نشان مي‌دهد. اين وب‌سايت اطلاعات مورد نياز خود را از 250 منبع مختلف جمع‌آوري كرده و با استفاده از الگوريتمي شخصي‌سازي شده درباره رويداد‌هاي آنلاين اينترنت حدس‌هايي آگاهانه مي‌زند.

دور از انتظار نيست كه تمامي ارقامي كه روي صفحه اين وب‌سايت نمايش داده مي‌شوند، درحال تغيير و افزايشند.

برخي از شركت‌ها مانند نتفليكس خود آمارشان را منتشر مي‌كنند. اين شركت مي‌گويد كاربرانش روزانه 125 ميليون ساعت فيلم و نمايش تماشا مي‌كنند، در نتيجه در هر ثانيه 1447 ساعت برنامه در نتفليكس نمايش داده مي‌شود.

کد خبر 338139

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار