همشهری آنلاین: با آغاز به‌کار بندر صادراتی عسلویه، سومین بندر صادراتی فرآورده‌های نفتی و بانکرینگ امروز (شنبه ٢٩ خردادماه) عملیاتی شد.

به گزارش ایسنا، بندر عسلویه امروز (شنبه، ٢٩ خرداد) با بارگیری نخستین محموله صادراتی فرآورده نفتی به مقصد یکی از کشورهای منطقه خلیج فارس فعالیت خود را آغاز کرد.

در زمین ٥٠ هکتاری این بندر امکان احداث ٦ میلیون بشکه مخازن (حدود یک میلیون تن) با هفت اسکله جهت ایجاد ظرفیت بار دریایی سالانه ١٠ میلیون پیش‌بینی شده است.

هم‌اکنون ٢ پست اسکله آن ساخته شده که یکی از آنها در عمق ١٠ متری و طول ٢١٤ متر اواخر سال ٩٢ وارد مدار بهره‌برداری شد و پست اسکله دوم که اکنون بزرگترین اسکله فرآورده‌های نفتی بنادر ایران است، ١٥ متر عمق و ٣٢٤ متر طول دارد.

در مقایسه با اسکله‌های بنادری که دارای حوضچه آرامش هستند، مانند بندر امام خمینی، بندرعباس، بندر بوشهر و ... این اسکله فرآورده‌های نفتی از طیف طول، عمق و ظرفیت بزرگترین است.

ترمینال بندری شرکت فراسکو عسلویه، امکان بدل شدن به بزرگترین بندر تخصصی فرآورده‌های نفتی ایران را دارد که برای پیشبرد اهداف شرکت ملی نفت ایران در کنار این شرکت قرار گرفته است.

این شرکت در سال ٨٦ در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس عسلویه با هدف ساخت بندر به منظور ایجاد پایانه فرآورده‌های نفتی و ارائه خدمات بانکرینگ و همچنین پشتیبانی دریایی و لجستیکی و ارائه خدمات به سکوهای دریایی تاسیس شد.

کد خبر 337421

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار