همشهری آنلاین: دبیر کمیسیون انجمن‌های علمی کشور گفت: توسعه مستمر رشته‌ها و گرایش‌های علمی در حوزه پزشکی، امری اجتناب‌ناپذیر و گسترش تشکل‌های علمی مرتبط نیز ضروری است.

esteghamati

به گزارش وبدا، دکتر علیرضا استقامتی، افزود: مجوز تشکیل انجمن علمی تغذیه ایران از سوی کمیسیون انجمن‌های علمی گروه پزشکی صادر شده است و وظیفه ذاتی وزارت بهداشت ایجاب می‌کند تا با هموار کردن مسیر تشکیل انجمن‌های علمی راه فعالیت در یک حوزه تخصصی را هموارتر کند.

وی گفت: برای مسئولان وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، جای تعجب است که در دنیای امروز چگونه ممکن است اعضای یک تشکل علمی نسبت به توسعه تشکل‌های علمی دیگر معترض باشند در حالی‌که اساس و بنیاد تشکیل خود آن تشکل نیز توسعه دانش و ایجاد نیازهایی جدید در یک رشته تخصصی بوده است.

دبیر کمیسیون انجمن‌های علمی کشور گفت: به هر حال، استراتژی و وظیفه ذاتی وزارت بهداشت، ایجاب می‌کند تا با هموار کردن مسیر تشکیل انجمن‌های علمی راه فعالیت در یک حوزه تخصصی را هموارتر کند.

دکتر استقامی افزود: در این راستا، رعایت کلیه جوانب امر و قوانین موضوعه، همچنین اخذ نظر کلیه صاحبنظران مرتبط و اتخاذ بهترین تصمیمات و سیاست‌های نظام سلامت، مدنظر بوده و هست.

دبیر کمیسیون انجمن‌های علمی وزارت بهداشت گفت: بر این اساس تشکیل انجمن علمی تغذیه ایران که مسیر تقریبا دو ساله کارشناسی ضرورت تشکیل آن در کمیسیون انجمن‌های علمی گروه پزشکی طی و نظر مثبت اکثریت قاطع افراد و تشکل‌های علمی مربوطه نیز اخذ شده است به عنوان یک ضرورت علمی و با اهداف و وظایفی کاملا متفاوت از سایر انجمن‌های مربوط به رشته تغذیه تشخیص داده شده و مجوز آن از سوی کمیسیون انجمن‌های علمی گروه پزشکی صادر شده است.

وی گفت: این وزارتخانه انتظار دارد، فارغ‌التحصیلان و سرمایه‌های علمی کشور با استقبال از توسعه تشکل‌های علمی به بلوغ و بالندگی دانش تخصصی در رشته‌های مختلف کمک کرده و از رفتارهای به دور از شئونات یک جامعه فرهیخته پرهیز کنند.

کد خبر 336562

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار