همشهری آنلاین: دولت فرانسه روز چهارشنبه ۸ ژوئن ۲۰۱۶، به مناسبت جام ملت‌های اروپا اپلیکیشنی برای تلفن‌های هوشمند راه‌اندازی کرد که به افراد در صورت امکان بروز حمله تروریستی هشدار می‌دهد.

alerte-attentat

دولت فرانسه به منظور تامین امنیت شهروندان در طول بازی‌های جام ملت‌های اروپا يك اپلیکیشن با نام"alerte-attentat" (هشدار حمله تروریستی) برای تلفن‌های هوشمند طراحی کرده است. هدف این اپلیکیشن هدایت جمعیت در صورت بروز خطر است.

به گزارش خبرگزاري آلمان، اپلیکیشن این امکان را می‌دهد که کاربر در مواقع خطر حملات تروریستی یا پیشامدی ناگهانی نظیر حمله‌های هسته‌ای، فروریزی سد و نظیر اینها آگاه شود و واکنش نشان دهد.

به این منظور باید موقعیت جفرافیایی کاربر توسط تلفن هوشمند قابل شناسایی باشد تا بتواند به موقع هشدار را د رمحلی که قرار است حمله یا خطر بروز کند دریافت کند.

وزیر کشور فرانسه که مسئول این طرح است، تصریح می‌کند که امکان دانلود کردن ۸ منطقه جغرافیایی دیگر روی تلفن هوشمند برای افرادی نیز وجود دارد که برای نزدیکان خود نگران هستند.

این اپلیکیشن به غیر از هشدار، دستورالعمل‌هایی برای نحوه مواجهه با شرایط خطرناک بر اساس نوع وضعیت ارائه می‌دهد.
طراحی این اپلیکیشن در پی حمله‌های تروریستی نوامبر ۲۰۱۵ پیشنهاد شد و مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه، جام ملت‌های اروپا را روز بهره‌وری از این اپلیکیشن اعلام کرد.

دولت فرانسه مشخصا اعلام کرده که هر کاربر مجاز است پیام‌ها را روی شبکه‌های اجتماعی منعکس کند و می‌گوید: «این رقابت شهروندی امکان نشر اخبار را گسترش می دهد»

بنا بر پیش‌بینی‌های وزیر کشور فرانسه فاصله بین هشدار و اطلاع‌رسانی بر روی تلفن‌های هوشمند کمتر از ۱۵ دقیقه برآورد شده است.

برنار کازناو، وزیر کشور، یکی از مزایای این تدبیر را عدم اشغال خطوط +۱۷+ ( گروه نجات) می‌داند. مقامات همچنین اطمینان می‌دهند که به حریم خصوصی کاربران این اپلیکیشن خدشه‌ای وارد نخواهد شد.

کد خبر 336499

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین خبر امروز

پر بیننده‌ترین اخبار سرویس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی