همشهری آنلاین: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به تمهیدات پلیس راهور برای تسهیل در تردد روزه داران گفت: طرح زوج و فرد از فردا صبح دو ساعت کاهش پیدا می‌کند.

به گزارش مهر، سردار سید تیمور حسینی با اشاره به آغاز ماه مبارک رمضان افزود: معابر ترافیکی تهران با شروع ماه مبارک رمضان به لحاظ فیزیکی تغییرات ویژه ای خواهند داشت. بار صبح گاهی با تاخیر شروع و ۱۵ تا ۲۰ درصد بار ترافیک شهر تهران سبک تر می‌شود. مابه ازای آن از ساعت ۱۷ تا ۱۸ به بعد تا زمان افطار بار ترافیک سنگین تر خواهد شد.

وی گفت: بر همین اساس، تمرکز مدیریت ترافیکی انجام می‌شود که این تمرکز و هماهنگی‌ها بیشتر در ساعات عصرگاهی اعمال خواهد شد.

حسینی با اشاره به اینکه حضور مردم در معابر با نزدیک شدن به ساعات افطار بیشتر می‌شود، افزود: متعاقب این حضور بیشتر شاهد افزایش ترافیک و پیک ترافیک عصرگاهی خواهیم بود. از این رو تمهیدات خاص پلیس راهور برای جلوگیری از گره های ترافیکی و تسهیل در تردد شهروندان روزه دار از سوی پلیس راهور انجام می‌شود.

وی افزود: برای تسهیل در تردد روزه داران، ساعت طرح زوج و فرد دو ساعت کاهش پیدا می‌کند. ساعت طرح زوج و فرد تا امروز از ۶:۳۰ تا ۱۹ بود که از فردا از ۶:۳۰ شروع شده و تا ساعت ۱۷ ادامه خواهد داشت.

فرمانده پلیس راهور تهران بزرگ همچنین ادامه داد: اعمال طرح ترافیک و طرح زوج و فرد همانند هم شده و از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۷ انجام می شود. بنابراین بازه زمانی ۱۷ به بعد فرصت مناسبی برای تردد شهروندان است.

سردار حسینی همچنین با اشاره به اینکه بسیاری از شهروندان بعد از صرف افطار در تفرجگاه ها و بوستان ها حضور پیدا می کنند، افزود: تمهیدات خاصی از سوی پلیس راهور پیش بینی شده و تا ساعت یک بامداد، معابر تحت پوشش پلیس راهور قرار خواهند گرفت تا مردم بتوانند در کمال آرامش در تفرجگاه ها باقی بمانند و در زمان بازگشت در ترافیک معطل نشوند.

وی همچنین با اشاره به بحث برخورد با تخلفات حادثه ساز، دور دور کردن در خیابان های شمالی و برخی از خیابان های معروف پایتخت گفت: برخورد با مزاحمت ها، تخلفات حادثه ساز و انجام اعمالی همچون دور دور کردن در دستور کار پلیس راهور قرار دارد و پلیس به شدت با این موارد برخورد می کند.

کد خبر 336078

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha