همشهری آنلاین: حجت الاسلام دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در بیست و هشتمین سفر استانی کاروان تدبیر و امید وارد شهرستان مهاباد شد تا همزمان با افتتاح مجتمع پتروشیمی مهاباد، ۳۴۱ طرح عمرانی و اقتصادی نیز با بیش از ۲۰ هزار و ۷۹۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری در این شهرستان افتتاح شود

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسن روحاني، رئیس جمهوری در بدو ورود به شهرستان مهاباد مورد استقبال ماموستا ملاقادر سهرابی امام جمعه، معاون فرماندار و نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان این شهرستان قرار گرفت.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و شماری دیگر از اعضای هیات دولت رئیس جمهوری را در این سفر همراهی می‌کنند.

از دیروز حجت الاسلام علی یونسی دستیار ویژه رئیس جمهوری، حجت الاسلام مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور، وزیر اطلاعات و معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس جمهوری به جنوب آذربایجان غربی وارد شده و برنامه های سفر را در شهرستان های تکاب، بوکان، شاهین دژ، میاندوآب، اشنویه، نقده ، سردشت و پیرانشهر دنبال کرده‌اند.

رئیس جمهوری پس از آیین استقبال رسمی برای حضور و سخنرانی در جمع مردم مهاباد راهی ورزشگاه آزادی مهاباد می‌شود. وی سپس با حضور در سایت مجتمع بزرگ پتروشیمی مهاباد این طرح مهم اقتصادی را نیز افتتاح می‌کند.

همزمان با افتتاح مجتمع پتروشیمی مهاباد، 341 طرح عمرانی و اقتصادی نیز با بیش از 20 هزار و 790 میلیارد ریال سرمایه گذاری در این شهرستان افتتاح می‌شود.

سامانه الکترونیکی ارتباط مردم و دولت (سامد) با شماره تلفن 111 نیز دیروز یکشنبه با حضور معاون اجرایی رئیس جمهوری در ارومیه افتتاح شده و آماده دریافت مطالبات مردمی استان است.

شهرستان مهاباد با داشتن قابلیت های ویژه اقتصادی و طبیعی از جمله در بخش های معدن، کشاورزی، صنایع بزرگ، میراث فرهنگی و گردشگری هنوز از برخی محرومیت‌ها و توسعه نیافتگی رنج می برد و جذب سرمایه برای اجرای پروژه های مهم زیربنایی و اقتصادی از نیازهای اساسی این استان است.

شهرستان مهاباد با 215 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.

کد خبر 335553

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار