پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۰
۰ نفر

آستارا- ایرنا: رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا گفت: با صدور حکم از سوی مقام قضایی شخص متهم به سگ آزاری در این شهرستان به دو ماه زندان محکوم شد.

سگ

محمد رضا روشنی روز پنجشنبه با اعلام این خبر به خبرنگار ایرنا بیان داشت: پس از اطلاع از اقدام ناپسند حیوان آزاری توسط شخصی با هویت معلوم محیط زیست آستارا بلافاصله با تشکیل پرونده شخص مذکور را به مقام قضایی معرفی کرد.

وی افزود: مطابق حکم صادره از سوی مقام قضایی نامبره برابر با ماده 638 و نیز ماده 19 قانون مجازات اسلامی به دو ماه زندان محکوم شده است.

اواسط اردیبهشت ماه انتشار فیلم مربوط به حیوان آزاری توسط یک فرد در شهرستان آستارا اعتراض بسیاری از شهروندان ، دوستداران و حامیان حقوق حیوانات را در پی داشت که در نهایت متهم 46 ساله این پرونده شناسایی و به مقام قضایی معرفی شد.

حیوان‌ آزاری یکی از انواع بداخلاقی‌های اجتماعی و بزه ‌کاری محسوب می‌شود.

بسیاری از کشورها حیوان‌آزاری را جرم قضایی می‌دانند اما حیوان‌آزاری در ایران، جرم انگاری نشده است و قوانین عام موجود هم قوانین زیست‌ محیطی هستند.

در سال‌های اخیر فعالیت‌هایی انجام شده تا حیوان ‌آزاری، جرم‌انگاری شده و به حیطه جرایم وارد شود.

حیوان آزاری به اشکال متعددی نمود پیدا می‌کند، از درگیر کردن حیوانات با یکدیگر تا ضرب و جرح فیزیکی ، زندانی کردن و نگهداری حیوانات در مکان های نامناسب که همگی در این قالب می گنجد با این تفاوت که در پاره ای از اوقات ضریب و سطح خشونت در این امر بسیار بارز و مشهود است در برخی موارد نیز کمرنگ و نامحسوس به نظر می‌رسد.

اما هر آنچه است اختلالات روحی ، روانی و رفتاری انسان وجه اشتراک تمامی حیوان آزاری‌ها به شمار می‌رود که با شدت و ضعف هایی بروز پیدا می‌کند.

شهرستان آستارا در غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

کد خبر 334407

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha