همشهری آنلاین: در آخرین دیدار بازی های رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا ذوب‌آهن ایران از ساعت ۲۰:۱۰ میهمان العین امارات بود که این بازی در پایان با تساوی ارزشمند یک بر یک به پایان رسید تا ذوبی‌ها بیش از پیش امیدوار به صعود شوند.

فوتبال

به گزارش ورزش سه، تیم یحیی گل‌محمدی که نیمه اول دور از انتظار ظاهر شد و نمایش ضعیفی نسبت به مسابقات مرحله گروهی داشت و یک گل هم دریافت کرد در نیمه دوم بازی را در اختیار کامل خود گرفت و توانست گل خورده‌اش را دقیقه 76 توسط محمدرضا عباسی مهاجم جوان و ناشناخته‌اش جبران کند تا علاوه بر تداوم روند شکست‌ناپذیری در آسیا با دستاورد بزرگی امارات را ترک کند و امید به صعود و حضور در جمع 8 تیم نهایی در بازی برگشت داشته باشد.

استادیوم: هزا بن زاید العین / تماشاگر: 2 هزار نفر
داور: کیم سانگ وو (کره جنوبی) ؛ کمک‌ها: سونگ بونگ کئون و لی جونگ مین (کره جنوبی)

العین امارات

خالد عیسی، احمد اسماعیل، مهند سالم، محمد احمد غریب، محمد فیض، فیلیپه باستوس، عمر عبدالرحمان، محمد الراقی، لی میونگ جو، دانیلو آسپریلا(86- ابراهیم دیاکی) و دیانفرس داگلاس

سرمربی: زلاتکو دالیچ

ذوب‌آهن ایران

رشید مظاهری، هادی محمدی، وحید محمدزاده، علی حمام، هاشم بیک‌زاده، قاسم حدادی‌فر، مهدی مهدی‌پور، مرتضی تبریزی(4+90- دانیال اسماعیلی‌فر)، احسان پهلوان، محمدرضا عباسی(77- امیراحمد کامدار) و کاوه رضایی(80- مسعود حسن‌زاده)
سرمربی: یحیی گل‌محمدی

اخطار

هادی محمدی(11) - قاسم حدادی‌فر(90) از ذوب‌آهن

محمد فیض(60) از العین

شرح گل

العین 1- ذوب‌آهن 0(دقیقه 9: دیانفرس داگلاس): شوت عرضی احمد اسماعیل از سمت راست محوطه جریمه را مقابل دروازه خالی ذوب‌آهن دیانفرس داگلاس با پرش و دخالت به موقع به گل اول العین و بازی تبدیل کرد.

العین 1- ذوب‌آهن 1(دقیقه 76: محمدرضا عباسی): سانتر علی حمام به تیرک دوم را محمدرضا عباسی با پرش بلند با ضربه سر به طرف دروازه زد که توپ پس از برخورد به پای احمد اسماعیل تبدیل به گل شد.

شرح بازی

با شروع مسابقه بازیکنان العین نبض بازی را در دست گرفتند و توپ را در کنترل کامل خود داشتند تا اینکه فشار حملات آنها در دقیقه 9 نتیجه داد و روی ارسال باستوس از جناح چپ و شوت عرضی آسپریلا از تیرک دوم، داگلاس موفق شد دروازه خالی ذوب‌آهن را باز کند. پس از این گل بازیکنان ذوب‌آهن نمایش آشفته‌ای به ویژه در خط میانی داشتند که موجب شد دوباره حملات العین ادامه پیدا کند و آنها تا یک سوم ابتدایی نیمه اول برتری کامل نسبت به حریف‌شان داشته باشند.

از دقیقه 15 تا 30 دو تیم محتاطانه کار می‌کردند و ذوب‌آهن که برای دقایقی بهتر از العین بود روی سانتر یک موقعیت خلق کرد که ضربه سر تبریزی بی‌ثمر از کنار دروازه به بیرون رفت. در 15 دقیقه پایانی نیمه دوم دوباره شاگردان دالیچ سوار بازی شدند و روی شوت از راه دور شانس خود را برای رسیدن به گل دوم امتحان می‌کردند که مقاومت دروازه‌بان و مدافعان ذوب‌آهن آنها را ناکام می‌گذاشت. البته العین دقیقه 38 توسط عبدالرحمان یک بار هم توپ را به تیرک افقی دروازه مظاهری زد و بدشانس بود که نتوانست دومین گلش را بزند.

در نیمه دوم شاگردان گل‌محمدی متفاوت‌تر از 45 دقیقه اول ظاهر شدند و کاملا بازی را در اختیار داشتند که پس از سه موقعیت گلزنی در دقیقه 76 روی ارسال حمام، ضربه سر محمدرضا عباسی و اشتباه اسماعیل مدافع العین به گل تساوی رسیدند. در ادامه ذوب‌آهن دست از تلاش بر نداشت و گل‌محمدی با تعویض‌هایش سعی در حفظ توپ در میانه میدان و یافتن روزنه برای رسیدن به دروازه حریف را داشت که تلاش آنها برای گلزنی حاصلی برایشان به ارمغان نیاورد و العین نیز که فقط در 5 دقیقه پایانی نیمه دوم به فکر پیروزی افتاده بود با سد محکمی به نام مظاهری برخورد می‌کرد و نتوانست در خانه به برد دست پیدا کند.

بهترین بازیکن

با وجود اینکه آسپریلا نمایش فوق‌العاده‌ای در نیمه اول داشت و یک پاس گل داد اما علی حمام با دو دفع توپ از روی خط دروازه ذوب‌آهن و پاس گل تیمش عملکرد به مراتب بهتری از ستاره العین داشت و بارها بازیکنان جناح چپ زمین العین را آزار داد و توانست یکی از بهترین بازی‌های خود را ارائه کند.

اتفاق ویژه

گل‌محمدی و شاگردانش توانستند به روند شکست ناپذیری‌شان در مرحله گروهی ادامه دهند و با جبران گل خورده در دقیقه 76 بازنده زمین را ترک نکنند.

لحظات حساس

دقیقه 9: سانتر خطرناک دانیلو آسپریلا را عمر عبدالرحمان در محوطه 6 قدم شوت‌زنی کرد که علی حمام به خوبی توپ را از روی خط دروازه برگشت داد اما این توپ به لی میونگ جو رسید تا این بازیکن نیز شوت بزند و مجددا در آستانه ورود توپ به دروازه حمان این توپ را به کرنر بزند و ناجی ذوب لقب بگیرد.

دقیقه 14: شوت روی پای لی میونگ جو بعد از برخورد به محمدزاده از محوطه جریمه ذوب‌آهن دور شد.

دقیقه 15: ارسال آسپریلا و ضربه سر عبدالرحمان با فاصله از کنار دروازه ذوب‌آهن عبور کرد.

دقیقه 17: سانتر کاوه رضایی و ضربه سر تبریزی با فاصله زیادی از کنار تیرک عمودی دروازه العین به اوت رفت.

دقیقه 18: شوت روی پای عبدالرحمان از پشت محوطه جریمه را مظاهری به راحتی در اختیار گرفت.

دقیقه 37: شوت پر قدرت فیلیپه باستوس از فاصله 35 متری را مظاهری در دو مرحله جمع کرد.

دقیقه 38: آسپریلا با نفوذ تند و تیز از جناح راست زمین و جای گذاشتن محمدزاده عبدالرحمان را روی خط محوطه جریمه صاحب توپ کرد که شوت فنی این بازیکن بعد از دفع مظاهری و برخورد به تیرک عمودی دروازه ذوب‌آهن دوباره در اختیار مظاهری قرار گرفت.

دقیقه 48: باستوس بعد از حرکت در عرض و جای گذاشتن دو مدافع ذوب‌آهن از پشت محوطه جریمه شوت‌زنی کرد که مظاهری به راحتی توپ را در اختیار گرفت.

دقیقه 51: ضربه سر عبدالرحمان بدون اینکه خطری روی دروازه ذوب‌آهن ایجاد کند راهی اوت شد.

دقیقه 57: پاس در عمق عالی کاوه رضایی، احسان پهلوان را در سمت چپ محوطه جریمه صاحب توپ کرد که پاس در عرض این بازیکن را تبریزی با بغل پا زد که بعد از برخورد توپ به مدافع العین یک کرنر برای ذوب‌آهن به دست آمد.

دقیقه 60: سانتر بیک‌زاده را خالد عیسی با خروج موفق مشت کرد.

دقیقه 62: شوت فنی کاوه رضایی با فاصله کمی از کج دروازه العین به اوت رفت.

دقیقه 65: شوت پای چپ عبدالرحمان از پشت محوطه جریمه به سکوی تماشاگران رفت.

دقیقه 78: ارسال عبدالرحمان و ضربه خطرناک داگلاس از تیرک اول را مظاهری با واکنش زیبا دفع کرد.

دقیقه 88: ارسال عبدالرحمان از روی کرنر و ضربه سر داگلاس به شکل خطرناکی از بالای دروازه ذوب‌آهن به اوت رفت.

5+90: سانتر عبدالرحمان و ضربه دیاکی را مظاهری با پرش بلند جمع کرد.

دقیقه 7+90: شوت فنی عمر عبدالرحمان را مظاهری جمع کرد تا یکی دیگر از موقعیت‌های العین بی‌ثمر باشد.

کد خبر 334376

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار