همشهری آنلاین: تیم ملی والیبال ایران در نخستین دیدار دوستانه خود در سال جاری از ساعت ۲۲:۳۰ جمعه ۲۴ اردیبهشت به وقت تهران به مصاف تیم ملی فرانسه، قهرمان لیگ جهانی ۲۰۱۵ رفت.

M.Mousavi

رائول لوزانو که برای نخستین بار در یک مسابقه بر روی نیمکت تیم ملی ایران می‌نشست، سعید معروف، سید محمد موسوی، عادل غلامی، فرهاد ظریف، امیر غفور، فرهاد قائمی و میلاد عبادی‌پور را به عنوان ترکیب آغازکننده به میدان فرستاد.

در طرف دیگر میدان نیز لورنت تیلیه فرانسه را با ترکیب آنتونن روزیر، بنجامین تونیوتی، کوین تیلی، کوین لوروکس، نیکلاس لوگاف و نیکلاس مرشال به میدان فرستاد.

در ست نخست فرانسه میزبان که از حمایت 2400 تماشاگر برخوردار بود، از ابتدای مسابقه ابتکار کار را در دست گرفت و موفق شد 25 بر 19 نتيجه این ست را از آن خود کند.

در ست دوم اما بازیکنان ایران بازی بهتری از خود به نمایش گذاشتند و لوزانو نیز با آوردن فرهاد قائمی به جاي حمزه زريني اختلاف امتیازات را از بين برد و دو تیم در امتیاز 24 برابر شدند. ایران این ست را با حساب 27 بر 25 به سود خود به پايان برد.

در ست سوم حمزه زرینی در ترکیب آغازکننده تیم ایران جایگزین فرهاد قائمی شد و دو تیم در رقابتی نزدیک تا امتیاز 19 پیش رفتند.

لوزانو با آوردن مهدي مهدوی و مجتبي میزراجانپور به جای امیر غفور و سعيد معروف موفق شد در امتیاز 21 بر 19 از فرانسه پیش بيفتد. البته اين اختلاف در امتياز ٢٤ به صفر رسيد و فرهاد قائمی هم به جای زرینی به میدان آمد. همچنين غفور و معروف به جای خود بازگشتند. آرمين تشكري در امتیاز 27 به میدان آمد و حتي امتیاز 28 را از آن ایران کرد. دو تیم در رقابتی سخت تا امتیاز 31 پیش رفتند و بالاخره این فرانسوی‌ها بودند که توانستند امتیاز این ست را 33 بر 31 از آن خود كنند.

در ست چهارم ایران با معروف، موسوی، غلامی، ظريف، غفور، عبادی‌پور و زرینی بازي را آغاز کرد. در این ست ملی‌پوشان کشورمان ابتکار عمل را در دست گرفتند و در اکثر لحظات مسابقه از حريف قدر خود پیش بودند. در این ست فرانسوی‌ها هر چه کردند نتوانستند زودتر از ایران به امتیازات دست پیدا کنند. مصطفي شريفات هم در اين ست فرصت بازي از سوي لوزانو را به دست آورد. سرمربي آرژانتيني واليبال ايران با تعویض‌های مکرر سعی کرد اختلاف امتیازات را حفظ کند، ولی این فرانسوی‌ها بودند که در نهايت موفق شدند 27 بر 25 پیروز شوند و بازی با نتیجه 3 بر 1 به سود میزبان به پایان رسید.

ملی‌پوشان روز شنبه در دومین دیدار دوستانه خود ساعت 20:30 به وقت تهران در شهر هارنس به مصاف فرانسه می‌روند.

 

کد خبر 333792

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار