همشهری آنلاین: محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران گفت: حمید سوریان که فردا برای کسب سهمیه المپیک در استانبول به روی تشک می‌رود، در عین خستگی امیدوار به پیروزی و دلشاد کردن مردم است.

محمد بنا در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در استانبول با عنوان این مطلب افزود: آخرین مرحله مسابقات گزینشی المپیك در استانبول 17 تا 19 اردیبهشت ماه برگزار می شود و حمید سوریان تنها نماینده ایران در وزن 59 كیلوگرم كشتی فرنگی روز جمعه به روی تشك خواهد رفت.

وی با تاكید بر اینكه مسائل كم كردن وزن و شركت در سه مسابقه نزدیك به هم، حمید سوریان را خسته كرده است، افزود: وزن 59 كیلوگرم المپیك بدون حضور سوریان مزه ندارد.
محمد بنا گفت: كشتی گیران خارجی صاحب مدال المپیك و مربیان آنان از من در مورد سوریان سئوال می كنند و همه منتظر دیدن حمید در صحنه المپیك می باشند.

سرمربی تیم ملی كشتی فرنگی ایران اضافه كرد: حمید سوریان تلاش می كند كه با سابقه پرافتخار خود بتواند مردم را دلشاد كند.
محمد بنا گفت: برخی از رقیبان سوریان از كشتی گیران بنام و از قهرمانان جهان هستند ولی ما خیلی امیدواریم كه وی بتواند در این مسابقه آخر سهمیه بگیرد.
از سوی دیگر برنامه آخرین مرحله مسابقات گزینشی المپیك كه روزهای 17 تا 19 اردیبهشت ماه در شهر استانبول تركیه برگزار می شود، اعلام شد.

«موسی آیدین»رئیس فدراسیون كشتی تركیه گفت: این مرحله از مسابقات با شركت 600 كشتی گیر از 85 كشور جهان روزهای 17 تا 19 اردیبهشت ماه در شهر استانبول تركیه برگزار می شود.
دو نفر برتر این رقابتها (فینالیست ها) كه در سطح جهانی برگزار می‌شود، راهی رقابت های المپیك خواهند شد.
این آخرین فرصت برای كشتی‌گیران است تا برای حضور در المپیك تلاش كنند. ایران تنها در وزن 59 كیلوگرم سهمیه المپیك ندارد كه حمید سوریان فردا /جمعه/ برای كسب این سهمیه نیز به روی تشك می‌رود.

برنامه این رقابتها به شرح زیر است:
پنج شنبه 16 اردیبهشت ماه:
ساعت 14 تا 14:45: وزن كشی كلیه اوزان كشتی فرنگی
جمعه 17 اردیبهشت ماه:
ساعت 10 تا 15 و 18 تا 20: مسابقات مقدماتی، رده بندی و فینال كلیه اوزان *كشتی فرنگی
شنبه 18 اردیبهشت ماه:
ساعت 10 تا 15 و 18 تا 20: مسابقات مقدماتی، رده بندی و فینال كلیه اوزان *كشتی زنان
یكشنبه 19 اردیبهشت ماه:
ساعت 10 تا 15 و 18 تا 20: مسابقات مقدماتی، رده بندی و فینال كلیه اوزان *كشتی آزاد
اختلاف ساعت ایران با تركیه 90 دقیقه است به طوری كه ساعت 10 به وقت تركیه 11:30 به وقت ایران است.

کد خبر 332856

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار