همشهری آنلاین: قائم مقام و سخنگوی وزارت کشور در رابطه با صحبت‌های مطهری برای استیضاح وزیر کشور به دلیل ابطال آرای مینو خالقی گفت: من خودم شخصا با آقای مطهری در این رابطه صحبت داشتم و علی مطهری در جریان جزییات پیگیری‌های ما قرار دارد.

حسینعلی امیری

به گزارش ايسنا، حسینعلی امیری قائم مقام و سخنگوی وزارت کشور، در رابطه با اظهارات علی مطهری در موضوع ابطال آرای مینو خالقی، اظهار کرد:‌ ما از همه ظرفیت‌های حقوقی و قانونی خود استفاده می‌کنیم اما استنباط حقوقی ما در این موضوع با شورای نگهبان متفاوت است. در این راستا ما با دبیر و بعضی از اعضای شورای نگهبان دیدار داشته‌ایم اما به هر حال قانون اختیارات شورای نگهبان و وزارت کشور را مشخص کرده است.

وی افزود:‌ این که صدور اعتبارنامه در چنین شرایطی در حوزه اختیارات وزارت کشور است یا نه؟ به توضیحات حقوقی نیاز دارد. اعتبارنامه از جهت حقوقی تعریف داشته و صدور اعتبارنامه هم تشریفاتی دارد که این توضیحات به زودی ارائه می‌شود.

امیری همچنین با اشاره به این‌که «من خودم شخصا با آقای مطهری در این رابطه صحبت داشتم» تصریح کرد:‌ علی مطهری در جریان جزییات پیگیری‌های ما قرار دارد.

سخنگوی وزارت کشور در پایان با تاکید بر این‌که «ما از همه ظرفیت‌های حقوقی و قانونی خود استفاده می‌کنیم» خاطرنشان کرد:‌ ما به فضای آرام و به همدلی نیاز داریم و انتخابات هم باید در یک فضای آرام برگزار شود. بنابراین ما لزومی نمی‌بینیم همه مسائل را سیاسی و یا رسانه‌ای کنیم.

به گزارش ایسنا، علی مطهری روز سه‌شنبه-31 فروردين- در حاشیه جلسه علنی مجلس با بیان این‌که «او و تعدادی از نمایندگان پیگیر موضوع ابطال آرای مینو خالقی منتخب سوم مردم اصفهان در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی هستند» گفته بود که در صورتی که اعتبارنامه مینو خالقی صادر نشود استیضاح وزیر کشور را مطرح می‌کنیم.

کد خبر 331271

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست داخلی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha