همشهری آنلاین: نمایندگان مجلس شورای اسلامی مصوب کردند که عرضه سوخت در سال ۹۵ همچنان با کارت سوخت انجام و بنزین نیز به صورت دو نرخی عرضه شود.

به گزارش ایرنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در آخرين روز بررسي بودجه 95، بند الحاقی 8 لایحه بودجه سال 95 كل كشور را با 142 رای موافق، 15 رای مخالف، 11 رای ممتنع از 194 نماینده حاضر مصوب كردند.

بر اساس این بند الحاقی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی دولت را مكلف كردند حداكثر چهارماه پس از تصویب این قانون كلیه وسایل نقلیه سبك و سنگین اعم از بنزینی، نفت گاز(گازوئیلی) و دوگانه سوز را به كارت سوخت مجهز كند و از آن تاریخ عرضه هر گونه سوخت به كلیه وسایل نقلیه صرفا با استفاده از كارت مذكور و بر اساس بندهای زیر انجام می شود.

الف: هزینه واگذاری كارت هوشمند سوخت از مالك خودرو دریافت شود.

ب: قیمت انواع سوخت برابر قیمت آن ها در پایان سال 94 با رعایت بندهای این تبصره خواهد بود.

ج: در صورتی كه وسیله نقلیه با استفاده از كارت سوخت جایگاه و یا مازاد بر سهمیه تعیین شده توسط دولت (سهمیه پایه) سوخت گیری كند بهای سوخت تحویلی بر اساس قیمت تمام شده خواهد بود.

د: قیمت تمام شده موضوع این تبصره عبارت است از قیمت تحویل در بندر(فوب) خلیج فارس به اضافه هزینه های جانبی شامل ریزش، تبخیر، بیمه، انتقال، حمل، توزیع و عوارض قانونی موضوع جز 2 تبصره ماده 16 و بند ج ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده و نرخ كارمزد مناسب پرداختی به جایگاه داران كه توسط دولت تامین می شود.

کد خبر 331164

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار صنعت و تجارت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار