همشهری‌آنلاین: مجموعه داستان بنی‌آدم محمود دولت آبادی که اسفندماه سال گذشته به بازار کتاب‌ آمده بود، تا کنون بیش از ده هزار نسخه فروخته و به چاپ دوم رسیده است.

محمود دولت‌آبادی

به گزارش ایبنا داستان «بنی‌آدم» جدیدترین اثر محمود دولت‌آبادی که در نیمه دوم اسفندماه سال ۹۴ منتشر شد، در کمتر از دو ماه توانست ۱۰ هزار نسخه بفروشد و چاپ دوم آن طی روزهای گذشته روانه بازار شد.

بهرنگ کیائیان، مدیر دفتر نشر انتشارات «چشمه» در ارتباط با این خبر گفت: خوشبختانه مجموعه داستان «بنی‌آدم» در روزهای گذشته با استقبال بسیار خوبی روبه‌رو شده است و چاپ نخست آن که به شمارگان ۱۰ هزار نسخه منتشر شده بود تا پایان تعطیلات نوروز به فروش رسید.

وی ادامه داد: باتوجه به فروش فوق‌العاده این کتاب اقدامات لازم برای چاپ دوم آن انجام و چاپ دوم نیز با شمارگان ۱۰ هزار نسخه روانه بازار نشر شد. به نظرم استقبال از «بنی‌آدم» اتفاق ویژه و فوق‌العاده‌ای بوده است و خوشحالم که علاقه‌مندان به خرید این کتاب علاقه زیادی نشان دادند.

مدیر دفتر نشر انتشارات «چشمه» با اشاره به فروش فوق‌العاده کتاب دولت‌آبادی اظهار کرد: پیش از این نیز، کتاب «کافه پیانو» به چاپ ۴۶ و کتاب «هنر شفاف اندیشیدن» به چاپ ۲۲ رسیده بود و تا به امروز ۳۷ هزار نسخه از آن به فروش رفته است اما تا به امروز هیچ کتابی چنین فروشی را نداشته است.

محمود دولت‌آبادی بعد از انتشارِ رمانِ «سلوک» در اوایلِ دهه هشتاد تا به امروز کمتر توانسته بود کارِ داستانی منتشر کند و بیشتر آثارش در حوزه‌های خاطره‌نگاری، نقدهای ادبی و گزیده‌های متونِ کهن بودند، بنابراین انتشار این کتاب می‌تواند خبر خوبی برای علاقه‌مندان حوزه ادبیات داستانی باشد.

به گزارش همشهری آنلاین مجموعه داستان «بنی‌آدم» شاملِ شش داستانِ کوتاه است که اکثرشان در دو یا سه سالِ اخیر نوشته‌شده‌اند و مخاطبان در آن‌ها فضاهای جدیدی از دولت‌آبادی درک خواهند کرد. درون‌مایه‌ی اکثر داستان‌ها شهری‌ست و بعضی‌شان نیز حتا در جغرافیایی خارج از ایران اتفاق می‌افتند. این داستان‌ها به ترتیب «مولی و شازده»، «اسم نیست»، «یک شبِ دیگر»، «امیلیانو حسن»، «چوب خشکِ بلوط» و «اتفاقی نمی‌افتد» نام دارند که در کنارِ هم کتابی صد و شش صفحه‌ای را ساخته‌اند.

چاپ دوم کتاب «بنی‌آدم» در ۱۰۷ صفحه، شمارگان ۱۰ هزار نسخه و با قیمت ۹ هزار تومان از سوی نشر چشمه روانه بازار شده است.

کد خبر 331044

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =