جمعه ۲۰ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۱
۰ نفر

همشهری آنلاین: سعید چاری که از مدتی پیش قصد ساخت فیلمی سینمایی درباره شهدای غواص را دارد، اعلام کرد در این مسیر یک مستند هم درباره «۱۷۵ غواص شهید» می‌سازد.

سینما

به گزارش مهر؛‌سعید چاری کارگردان فیلم «۱۷۵ غواص» با اشاره به اینکه آخرین بازنویسی‌ها روی فیلمنامه این اثر سینمایی انجام شده است، گفت: هرچند قرار بود فیلمبرداری این اثر سینمایی اوایل فروردین ماه انجام شود، اما با آخرین بازنویسی‌های انجام شده روی فیلمنامه، اثر نهایی را برای کارشناسان نیروی دریایی و ارتش ارسال کرده‌ایم تا نظر کارشناسی خود را درباره این اثر بگویند.

وی ادامه داد: عملیات کربلای ۴ یکی از مهمترین ماموریت های ایران در هشت سال دفاع مقدس بود. در این ماموریت تعدادی جاسوس نیز وجود داشت که با کمک نهادهای مختلف توانستیم اطلاعات دقیقی از این عملیات بدست آوردیم.

این کارگردان با اشاره به اینکه هنوز حضور بازیگران این اثر سینمایی قطعی نشده است، تاکید کرد: با توجه به اینکه فیلمنامه دچار تغییراتی شده بود، تصمیم گرفتیم با نهایی شدن فیلمنامه از سوی کارشناسان نیروی دریایی با بازیگران مورد نظر صحبت کنیم.

وی توضیح داد: بی شک یکی از چهره‌های مطرح فوتبال ایران که در جام جهانی سال ۹۸ فرانسه نیز حضور داشت، در این اثر سینمایی بازی می‌کند.

این کارگردان تاکید کرد: با توجه به اینکه بخش مهمی از نگارش این فیلمنامه نیازمند تحقیق‌های گسترده بود، به همین دلیل ما با بسیاری از افراد از جمله سردار جعفری گفتگوی تصویری داشتیم.

وی ادامه داد: تحقیقات و مصاحبه‌ها آنقدر متنوع بود که تصمیم گرفتیم از آن یک مستند هم بسازیم و در حال حاضر این مستند که هنوز نامی برای آن انتخاب نشده است توسط خودم در حال تدوین است.

چاری در پایان گفت: این مستند ۶۷ دقیقه ای یک اثر بسیار متفاوت است که بخش‌هایی از آن بازسازی شده است.

کد خبر 329819

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سینما

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha