همشهری آنلاین: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان این که توضیحات شورای نگهبان درباره ابطال آرای مینو خالقی نماینده منتخب مردم اصفهان در مجلس دهم برای نمایندگان مجلس نهم روشن نیست، گفت: منتظر شنیدن توضیحات بیشتر و کامل این شوراء هستیم.

به گزارش ايرنا، علی مطهری  در جمع خبرنگاران پارلمانی ابطال آرای مینو خالقی در اصفهان را غیرقانونی دانست و گفت: باید این موضوع موکول به بررسی اعتبارنامه ها در مجلس می شد زیرا اتهاماتی که به وی زدند خیلی محکم نیست.

وی ادامه داد: می گویند که وی در خارج از کشور با مردی دست داده و مصافحه کرده است که البته این موضوع قابل اثبات نیست و اگر کسی دست بدهد و دستکش داشته باشد، اشکالی ندارد زیرا فقها می گویند اگر فرد دستکش داشته باشد اشکال شرعی نداشته و شهید مطهری در کتاب حجاب این موضوع را در آخر کتاب مطرح کرده است.

وی باردیگر تاکید کرد که تصمیم شورای نگهبان در ابطال آرای مینو خالقی غیرقانونی است و این موضوع را باید به نظر مجلس موکول می کردند.

نماینده منتخب مردم تهران در مجلس دهم همچنین در پاسخ به این سوال که آیا ابطال آرای یک نفر به جای ابطال صندوق‌های رای توسط شورای نگهبان قانونی بوده است یا خیر اظهارداشت:این مطلب نیز برای ما روشن نیست و باید شورای نگهبان در مورد این موضوع توضیحات کاملی را به مجلس بدهد.

مطهری در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که آیا وزارت کشور می‌تواند اعتبارنامه خالقی را به مجلس بفرستد یا خیر اظهارداشت: بله می تواند.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که به عنوان منتخب مجلس دهم برای حل این موضوع کاری انجام داده اید یا خیر و این نگرانی وجود دارد که به رویه ای تبدیل شود اظهارداشت: باید توضیحات شورای نگهبان را بیشتر بشنویم تا بدانیم حرف آنها دقیقا چیست زیرا فقط چند جمله صحبت کرده‌اند.

وی درباره این که برای ارائه توضیحات از شورای نگهبان درخواستی داشته‌اند یا خیر گفت: هنوز درخواستی نکرده‌ایم.

مطهری در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که آیا قائل به تغییر قانون انتخابات در مجلس بعدی هستید اظهارداشت: بله حتی می توان در همین زمان باقیمانده مجلس نهم، قانون انتخابات را اصلاح کرد زیرا صابون این قانون به تن خیلی از نمایندگان کنونی خورده است.

کد خبر 329316

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست داخلی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha