همشهری آنلاین: مجتبی عابدینی در دیدار نهایی مسابقات شمشیربازی جایزه بزرگ کره جنوبی برابر حریفی از آمریکا شکست خورد و بعد از سهمیه المپیک، مدال نقره این رقابت‌ها را هم از آن خود کرد.

M.Abedini

به گزارش روابط عمومي فدراسيون شمشيربازي، در ديدار نهايي مسابقات شمشيربازي جايزه بزرگ جهاني كره جنوبي در سئول، مجتبي عابديني كه با غلبه بر ديگو اوكچيزي از ايتاليا فيناليست شده بود، مقابل حريفي از آمريكا به نام درشوئيز با نتيجه ١٥ بر ٩ مغلوب شد و به عنوان نايب قهرماني دست يافت.

مدال نقره مجتبي عابديني در مسابقات جايزه بزرگ جهاني كره جنوبي اولين مدال تاريخ شمشيربازي ايران در اين سطح از مسابقات بود.

مجتبي عابديني در حالي به اين مدال دست يافت كه پيش از ديدار فينال تمامي ديدارهاي خود را با برد پشت سر گذاشته بود. وي همچنين به خاطر برخورداري از رنكينگ بالا، از حضور در مرحله مقدماتي مسابقات معاف شده و بدون بازي وارد جدول ٦٤ نفره شده بود.

در رده بندي نهايي مسابقات شمشيربازي جايزه بزرگ جهاني كره جنوبي، بعد از درشوئيز آمريكايي كه قهرمان شد و مجتبي عابديني كه با ٣٩ امتياز المپيكي در رده دوم قرار گرفت، ديگو اوكچيزي از ايتاليا و كوبالوف از روسيه به عنوان سوم مشترك دست يافتند.

مسابقات شمشيربازي جايزه بزرگ جهاني كره جنوبي كه با حضور ١٤٣ شمشيرباز در سئول برگزار شد، آخرين مرحله مسابقات گزينشي المپيك در سطح جهان بود. در اين رقابت ها كه به ديدارهاي اسلحه سابر اختصاص داشت، ايران صد در صد سهميه المپيك را با كسب دو سهميه به دست آورد. مجتبي عابديني در اين پيكارها با عملكرد خود و تثبيت جايگاهش در ميان چهارده بازيكن برتر جهان، سهميه المپيكي اش را قطعي كرد و موجب شد علي پاكدامن هم به عنوان برترين بازيكن قاره آسيا از رنكينگ جهاني صاحب سهميه شود.

کد خبر 329142

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار