همشهری آنلاین: سازمان توسعه تجارت در واکنش به خبری مبنی بر ترخیص خودروهای ممنوعه وارداتی اعلام کرد: واردات خودروهای سواری با حجم موتور ۲۵۰۰ سی.سی به بالا و یا خودروهایی که فاقد ضوابط فنی واردات خودرو هستند همچنان ممنوع است.

خودرو

وابط عمومی سازمان توسعه تجارت تاکید کرده که تاکنون هیچکدام از خودروهای ممنوعه، شامل خودروهای با حجم موتور 2500 سی.سی و بیشتر و خودروهایی که آیین نامه اجرایی ضوابط فنی واردات خودرو را رعایت نکرده اند از گمرکات کشور ترخیص نشده است.

در اطلاعیه سازمان توسعه تجارت آمده است: پس از مصوبه هیات وزیران مبنی بر ممنوعیت واردات خودروهای 2500 سی.سی به بالا، سیستم ثبت سفارش از همان زمان برای واردات این اقلام قفل شده و هیچ خودرویی نیز با این حجم موتور به کشور وارد و یا از گمرکات ترخیص نشده است.

براساس این اطلاعیه، طبق مصوبه هیات وزیران در دهم تیرماه 1382 در مورد آیین نامه اجرایی ضوابط فنی واردات خودرو، ورود خودرو به کشور منوط به داشتن نمایندگی رسمی خدمات پس از فروش، اخذ گواهی های فنی و زیست محیطی از سازمان ملی استاندارد و سازمان حفاظت محیط زیست و رعایت نو بودن و قدمت سال ساخت است؛ بر این اساس واردات و ترخیص هر خودرویی که این شرایط را ندارد ممنوع بوده و تاکنون نیز هیچ خودرویی ممنوعه ای وارد نشده است.

کد خبر 328440

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار