همشهری آنلاین: مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از افزایش تا ۱۱ هزار تنی زباله در روزهای پایانی سال و آستانه عید نوروز خبر داد.

زباله

به گزارش مهر، حسین جعفری تصریح کرد: حجم زباله شهر تهران به طور تقریبی در ۱۰ روز اول اسفندماه ۱۰ درصد افزایش پیدا می‌کند که بخشی به دلیل نوع مصرف شهروندان و نظافت شب عید منطقی است. سال گذشته در آستانه نوروز حداقل ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش زباله داشتیم، با این حساب ۷ هزار تا ۷۵۰۰ تن زباله روزانه شهر تهران به ۱۱ هزار تن زباله می‌رسد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران درباره همراهی شهروندان برای تحویل پسماندهای آخر سال افزود: اگر بتوانیم زباله‌ها را مدیریت کنیم به طور قطع این حجم پسماند کم خواهد شد. به طور نمونه اگر بتوانیم دورریزی زباله‌های حجیم را در روزهای آخر هفته قرار دهیم شاهد کاهش زباله در روزهای آخر سال خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه اگر پسماندهای حجیم با زباله‌های دیگری در طول ایام هفته مخلوط شوند تفکیک زباله را با مشکل مواجه خواهند کرد، ادامه داد: این نوع از پسماندهای حجم ماشین‌های حمل زباله را با اختلال روبرو می‌کنند چراکه این نوع زباله‌ها حجیم هستند و ماشین‌های خاصی که این پسماندها را حمل کند در طول هفته کمتر داریم، از این رو جابجایی این زباله‌ها با مشکل مواجه می‌شود.

جعفری با اشاره به اینکه این پروسه تفکیک و مدیریت در ارائه آن، می‌تواند مسیر استحصال پسماند را به طور مطلوبی طی کند، خاطر نشان کرد: این کار می‌تواند به پسماندهای شهرتهران کمک شایان توجهی کند تا در نهایت هزینه‌های زباله در پایتخت افزایش پیدا نکند.

وی با بیان اینکه شهروندان می‌توانند در خصوص انتقال وسایل و پسماندهای حجیم خود با سامانه ۱۳۷ شهرداری تهران تماس گیرند، تصریح کرد: برخی از این پسماندهای حجیم هنوز قابل استفاده هستند و می‌توانیم آنها را دوباره بازیافت کنیم.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با تاکید بر اینکه بعد از تحویل این وسایل حجیم طی پروسه‌ای این وسایل به افراد نیازمند داده می‌شود، اضافه کرد: این لوازم در اختیار افراد دیگری که به این وسایل نیاز دارند، قرار می‌گیرد که این موضوع هم می‌تواند کمک کند تا پسماندهای شهر مدیریت شود و هم نیاز قشری از جامعه را مرتفع نماید.

وی با اشاره به اینکه این پسماندهای حجیم بعد از تعمیر شدن به شهروندان نیازمند اهدا می‌شوند، گفت: در صورت تفکیک پسماندهای حجیم، آن دسته از پسماندهایی که قابل استفاده نباشند، در روزهای پایانی هفته در بحث استحصال قرار می‌گیرند که به فرآوردهای دیگری همچون نئوپان تبدیل خواهند شد.

کد خبر 328067

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها