همشهری آنلاین: مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: با اقدامات انجام شده تمامی آلودگی‌های نفتی کشتی مارک در مدت یک ماه در محدوده اسکله پنج شهید کلانتری چابهار پاکسازی و از انتشار بیش‌تر آن در این بندر با موفقیت جلوگیری شد.

آلودگی‌های نفتی کشتی مارک در بندر چابهار پاکسازی شد

به گزارش ايرنا، سیاوش رضوانی روز یکشنبه گفت: پس از پاکسازی آلودگی‌های نفتی کشتی‌ها در سواحل چابهار بار دیگر شاهد حیات دوباره انواع آبزیان دریایی، ماهیان، خرچنگ‌ها و خزه‌ها خواهیم بود.

وی گفت: نشت مواد نفتی کشتی MARC (مارک) با مالکیت خارجی بهمن ماه سال جاری در بندر چابهار صورت گرفته
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان افزود: 9 تن مواد آلوده از نوع مازوت در مساحت 60 هزار مترمربع توسط جریانات آب به سمت ساحل و اسکله بندر چابهار انتشار پیدا کرده بود.

رضوانی بیان کرد: برای جمع‌آوری آلودگی‌های نفتی از شرکت‌های وابسته به پارک فن‌آوری علمی و پژوهشی دانشگاه تهران و سازمان‌های دریایی این منطقه شامل شیلات، محیط زیست دریایی و مرکز تحقیقات شیلاتی آب‌های دور همکاری و مشاوره لازم انجام شده است.

رضوانی ادامه داد: با استفاده از ماده ژلاتینی که خاصیت نفت‌خواری و تجزیه‌کننده ذرات آن را دارد توانست پس از یک ماه آلودگی نفتی را پاکسازی و کمک بزرگی برای آبزیان و ماهیان جهت زیست مجدد شود.

چابهار در شرق ایران و در سواحل مکران و دریای عمان به دلیل اتصال با آب‌های آزاد دروازه توسعه ایران لقب گرفته است.

این شهرستان در 700 کیلومتری جنوب زاهدان، مرکز استان سیستان و بلوچستان و در ساحل دریای عمان (مکران) واقع شده است. 

کد خبر 326568

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی