همشهری آنلاین: مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور با بیان اینکه سالانه بین ۳۵۰ تا ۴۵۰ هزار نفر اتباع بیگانه غیرمجاز از کشور طرد می‌شود از حضور ۱.۵ میلیون اتبعاع خارجی غیر مجاز در کشور خبر داد.

اتباع خارجی غیر مجاز

به گزارش ایسنا، احمد محمدی فر در نشستی در فرمانداری رفسنجان اظهار کرد: در کشور یک میلیون و 500 هزار تبعه خارجی مجاز وجود دارد که در برابر خدماتی که جمهوری اسلامی به آنها می‌دهد هزینه می‌پردازند.

وی افزود: یک میلیون و 500 هزار نفر نیز اتباع خارجی غیر مجازند که در کل کشور پراکنده هستند که استان تهران با وجود 500 تا 700 هزار نفر در کشور بیشترین سهم را دارد.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور با اشاره به طرد سالانه 350 هزار تا ۴۵۰ هزار نفر از اتباع غیر مجاز از کشور، گفت: در سال جاری 640 هزار نفر از اتباع غیر مجاز دستگیر و طرد شده‌اند که در این زمینه 30 میلیارد تومان هزینه شده است.

محمدی فر با اشاره به اجرای طرح بیمه سلامت برای اتباع خارجی، یادآور شد: برای این طرح که با حمایت کمیساریای پناهندگان انجام شده است حدود 25 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است.

این مسئول ادامه داد: با دستور مقام معظم رهبری برای تحصیل فرزندان اتباع غیرمجاز تاکنون از 48 هزار دانش آموز اتباع غیرمجاز در مدارس ثبت‌نام شده است.

به گفته محمدی‌فر در طرح ساماندهی اتباع سه‌نگاه ایجاد شده که برخورد سلبی، دستگیری و طرد یکی از این دیدگاه‌هاست.

وی با بیان اینکه مدیریت شرایط موجود مدنظر بوده است، یادآور شد: ساماندهی از داخل افغانستان باید صورت گیرد، البته در داخل کشور نیز ساماندهی شود و اثر انگشت از کلیه اتباع گرفته شود. کلیه آمار و اطلاعات و حتی عکس این اتباع باید به روز باشد.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین وزارت کشور از وجود 20 اردوگاه اتباع بیگانه در کشور خبر داد و گفت: در رفسنجان وجود اردوگاه، جدای از ناراحتی که برای مردم ایجادکرده است، چهره نامطلوبی را در مناطق مسکونی ایجاد کرده است.

محمدی فر خاطرنشان کرد: هر جا نیاز باشد برای ساماندهی اردوگاه زیرساخت فراهم شود ما کمک می‌کنیم.

کد خبر 325478

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار