همشهری آنلاین: آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید گفت: همه کسانی که صلاحیت قانونی دارند باید به عنوان وظیفه دینی، ملی و اجتماعی در انتخابات حضور یابند.

به گزارش ایرنا، آيت الله همداني در جلسه درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم بیان داشت: هیچ‌گاه نباید بگوییم که پروردگارا ما را از فتنه حفظ کن و در حالی که تمام انسان‌ها مورد آزمایش الهی هستند هر کسی کامل‌تر باشد امتحان دشوارتری در پیش دارد.

وی ابراز داشت: سالی چند بار در حوزه‌های علمیه از افراد امتحان گرفته می‌شود تا معلومات و مهارت فرد سنجیده شود ولی امتحان الهی این گونه است که جریان‌هایی پیش می‌آورد که باید در آن شاهد عمل بر اساس وظیفه الهی باشیم.

آیت الله نوری همدانی تاکید کرد: اگر کسی در جریان عملی، به وظیفه خود عمل کرد ترقی می‌کند و زمانی که انسان به وظیفه خود عمل کرد مقامش بالا می‌رود.

این مرجع تقلید افزود: یکی از امتحان‌های بزرگ همین انتخابات پیش روی مجلس‌های خبرگان و مجلس شورای اسلامی است که در دنیا بسیار مهم است و طبق آمار ۵۴ میلیون تن در ایران صلاحیت رای دادن در این انتخابات را دارند.

وی عنوان کرد: بر ما لازم است که در دنیا عظمت و بیداری خود را نشان دهیم و باید همه مردم ایران در این انتخابات شرکت کنند و هر کسی که صلاحیت قانونی برای رای دادن دارد باید شرکت کند.

آیت الله نوری همدانی تاکید کرد: شرکت در انتخابات وظیفه‌ای ملی و دینی است همانطور که نماز و روزه بر ما واجب است شرکت در انتخابات نیز واجب است و همانطور که دین از سیاست جدا نیست، محدوده وسیعی دارد که شامل امور سیاسی، فرهنگی و اقتصادی می‌شود.

دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری روز هفتم اسفندماه امسال برگزار می‌شود.

کد خبر 325463

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =