سه‌شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۳
۰ نفر

همشهری آنلاین: معاون اشتغال وزیر کار از تدوین بسته جدید سیاستی اشتغال خبر داد که بر اساس آن بخش‌هایی که ۸۰ درصد اشتغال کشور را ایجاد می‌کنند شناسایی می‌شوند.

employment

به گزارش ایسنا، عیسی منصوری رشد و توسعه اقتصادی اشتغال محور را حائز اهمیت دانست و گفت: رشد اقتصادی کفایت نمی‌کند و صرفا با افزایش رشد اقتصادی، کاهش فقر و بیکاری رخ نمی‌دهد. بسته سیاستی جدید اشتغال که در حال آماده‌سازی است، مشتمل بر لایه‌های اصلاح سیاست‌های کلان، هماهنگی و تقسیم کار بین دستگاهی بوده و در لایه استانی بر مبنای مطالعات صورت گرفته ۲۰ درصد از بخش‌هایی که ۸۰ درصد اشتغال ایجاد می‌کنند شناسایی شده است.

وی افزود: اغلب کشورهایی که فرآیند موفقی از توسعه را تجربه کرده‌اند، به موضوع اشتغال توجه ویژه‌ای داشته‌اند.

منصوری تصریح کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آن بخش‌هایی که بیشترین ظرفیت اشتغال در کشور را در سطح استان‌ها دارند شناسایی کرده است.

وی از سمنان به عنوان یکی از استانهای در اولویت نام برد و افزود: یکی از مزیتهای شناسایی شده در استان سمنان، صنعت توریسم است و انتظارتی در خصوص نقش‌آفرینی دستگاهها در تقویت این صنعت وجود دارد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار در پایان ایجاد بانک اطلاعات تامین مالی از دستگاهها، ایجاد سیستم اطلاعات بازار کار و فعال‌سازی سامانه رصد و به‌روزسازی اطلاعات را از جمله برنامه‌های جدید این معاونت برشمرد.

کد خبر 325327

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اقتصاد كلان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha