همشهری آنلاین: وب سایت رسمی کمیته بین‌المللی پارالمپیک در گزارشی به معرفی برترین چهره‌های حاضر در رقابت‌های وزنه‌برداری ۲۰۱۶ امارات پرداخت.

S-Rahman

در این گزارش از سیامند رحمان به عنوان قوی‌ترین مرد دارای معلولیت جهان نام برده شده که برای دفاع از عنوان قهرمانی خود در این مسابقات تلاش می‌کند.

مسابقات بین‌المللی وزنه‌برداری فزاع امارات با حضور بیش از 200 ورزشکار از 40 کشور جهان برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان تلاش می‌کنند تا جایگاه جهانی خود را ارتقا دهند.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است: سیامند رحمان آخرین بار در مسابقات آزاد قهرمانی 2015 در ماه جولای حضور یافت و پس از آن در رقابت دیگری شرکت نکرده است. وی در این مسابقات برای هشتمین بار در 15 ماه اخیر موفق شد رکورد دسته مثبت 107 كيلوگرم را جابجا و به نام خود ثبت کند.

رحمان با مهار وزنه 295 کیلوگرمی به هدف خود که ثبت رکورد 300 کیلوگرم در پارالمپیک ریو است، نزدیک‌تر شد.

مسابقات امارات فرصتی برای وزنه‌برداران خواهد بود تا جایگاه خود را برای حضور در بازی‌های پارالمپیک ریو ارتقا دهند و حضور بیش از 200 ورزشکار از 40 کشور دنیا، این مسابقات را تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای ورزشی پیش پارالمپیکی تبدیل کرده است.

علاوه بر سیامند رحمان، در این گزارش از چهره‌های برتر اوزان مختلف در دو بخش زنان و مردان یاد شده: شریف عثمان، وزنه‌بردار دسته مثبت 59 کیلوگرم از مصر، ورزشکار بریتانیایی‌تبار دسته 65 کیلوگرم، علی جواد و جانیر کانیلو، قهرمان کلمبیایی دسته 80 کیلوگرم، محمد الفت مصری، قهرمان پیشین جهان و رسول موشین عراقی در دسته 72 کیلوگرم و الشن حسین‌اف آذربایجانی، رکورددار دسته 107 کیلوگرم وزنه‌بردارانی هستند که در اوزان خود در بخش مردان صاحب‌نام هستند.

مسابقات وزنه‌برداری بین‌المللی فزاع امارات از 26 تا 30 بهمن ماه برپاست.

 

کد خبر 324912

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار