همشهری آنلاین: کارگردان فیلم «ایستاده در غبار» با اظهار بی‌اطلاعی از اعتراض برادر احمد متوسلیان در حاشیه اختتامیه‌ی فجر، گفت:

من در ساخت این فیلم با تعدادی از اعضای خانواده شهید متوسلیان که تمایل به همکاری داشتند در تماس و تعامل بودم، چرا که خانواده‌شان نماینده مشخصی برای این موضوع نداشت.

به گزارش ايسنا؛ امیر حسین مهدویان با اشاره به برنامه‌ی تقدیر از خانواده متوسلیان که روی صحنه نیامدند،گفت: من هم مخاطب این برنامه بودم و از انجام آن بی اطلاع بودم.

او که جایزه‌ی بهترین فیلم جشنواره‌ی فجر را دریافت کرده است، همچنین درباره‌ی پیش بینی‌اش از آینده وضعیت کاری‌اش در سینما گفت: نگرانم، شیرینی اندک این جایزه مانع از خلوص نیتم در ادامه‌ی راه فیلمسازی‌ام شود.

امیرحسین مهدویان با اشاره به ادامه‌ی مسیر فیلمسازی‌اش اظهار کرد: پس از گرفتن این جایزه از سی‌وچهارمین جشنواره فیلم فجر اینطور فکر نمی‌کنم که از این به بعد نیز باید همه‌ی فیلم‌هایم بهتر از این باشند و مانند این تحسین شوم. چرا که فکر کردن به این موضوعات مانع بزرگی برای ادامه‌ی مسیر فیلمسازی‌ام خواهد بود.

او ادامه داد: من همیشه به عنوان فیلمساز این نگرانی و مسئولیت را نسبت به مخاطب، فضای جامعه و ... داشته و دارم؛ و هر زمان که فیلم می‌سازم این بار را بر شانه‌های خود احساس می‌کردم و امروز هم می‌دانم که با گرفتن یک جایزه نباید این احساس مسئولیتم کم شود.

مهدویان اضافه کرد: در این زمان هم آن طور نیست که با گرفتن جایزه‌ی ویژه کارگردانی در بخش «نگاه نو»، این تصور برایم ایجاد شود که بر قله‌ی سینمای ایران ایستاده‌ام! خیر؛ از امروز به بعد کار من از آن جهت سنگین شده است که شاید شیرینی اندک این جایزه زیر دندانم مزه کند و از این به بعد نیت ما را در فیلمسازی تغییر دهد.

کارگردان فیلم «ایستاده در غبار» در ادامه تصریح کرد: امروز نگران آن هستیم که این جایزه مانع احساس خلوص، عشق من و گروهم در ساخت فیلم‌های دیگرمان شود و نتواند آن تاثیر مورد نظر را روی مردم و جامعه بگذارد.

او با اشاره به برنامه‌های آینده‌اش گفت: ترجیحم در ساخت فیلم‌های داستانی است ولی اگر شرایطی برای ساخت فیلم‌های مستند موجود باشد، باز هم مستند می‌سازم. چرا که همه‌ی این‌ها بخشی از سینما هستند.

مهدویان اضافه کرد: در همین زمان هم چندین فیلمنامه با موضوعات متنوع و همچنین موضوع مورد علاقه‌ام، تاریخ معاصر در دست دارم که می‌خواهم خیلی فوری کار روی آن‌ها را شروع کنم.

کد خبر 324798

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سینما

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha